1500 TL'lik bütçeye ekran kartı önerisi

sirjuan

Hectopat
Öncelikle yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum. 1 gün önce bilgisayarımı uyku modundan uyandırdım ve ekran açılmadı. Yeniden başlattığımda ise anakartımdan 1 uzun iki kısa ses geldi ve bunun ekran kartı sorunu olduğunu öğrendim.

Bu durumun sonucunda ekran kartı almak mecburi oldu haliyle. Şu an da aşağı yukarı 1500 TL'lik bir bütçem var, ikinci el ve sıfır önerilerinizi bekliyorum.
Sistemim:

AMD FX 6300 six Core.
Gigabyte GA-990XA-UD3.
HyperX Fury 12 GB DDR3 RAM.
750W PSU.

Son düzenleme:
Öncelikle yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum. 1 gün önce bilgisayarımı uyku modundan uyandırdım ve ekran açılmadı. Yeniden başlattığımda ise anakartımdan 1 uzun iki kısa ses geldi ve bunun ekran kartı sorunu olduğunu öğrendim.

Bu durumun sonucunda ekran kartı almak mecburi oldu haliyle. Şu an da aşağı yukarı 1500 TL'lik bir bütçem var ve önerilerinizi bekliyorum.

Sistemim:

AMD FX 6300 six Core.
Gigabyte GA-990XA-UD3.
750W PSU.

ASUS 1050 Ti.

Bu durumun sonucunda ekran kartı almak mecburi oldu haliyle. Şu an da aşağı yukarı 1500 TL'lik bir bütçem var ve önerilerinizi bekliyorum.

Sistemim:

AMD FX 6300 six Core.
Gigabyte GA-990XA-UD3.
750W PSU.

100 TL daha koyarak bu ekran kartını alın RX 570 ile aşağı yukarı aynı performansı veriyor.

İkinci el temiz bir rx 570 sıkıntı yaratır mı hocam sizce?
Sıfır alacaksanız eğer bunu öneririm. İkinci el ise o fiyata daha iyi kartlar bulabilme şansınız var. Fakat işlemciniz o noktada sıkıntı çıkaracaktır.

Darboğaz hocam.

Olabilir ama neden kötü kart alsınki ufak darboğaz yapar heleki işlemci isteyen oyunlarda çok daha fazla olacaktır ama ekran kartı sürekli değişen bir parça değil 1 kere alsın sistemi yenilerken devam eder oyunlarda ayarları Ultra'ya alır darboğaz düşer zaten.

Geri
Yukarı