1500 TL'lik bütçeye ekran kartı önerisi

FX 8350 taksanız bile o platforma yatırım yapmak mantıklı değil elinizden çıkarın sistemi parayı birleştirin yeni sistem dizin daha mantıklı.
Pekala artık bana düşünmek kaldı o zaman. Herkese önerilerinden, yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Olası bir yeni işlemci, yeni anakart almam gerekirse mecbur bidaha konu açacağım pek bilgiye sahip olmadığımdan. İyi geceler herkese :)
Dostum sen oynamayı düşündüğü oyunları söyle öncelikle. Ondan sonra sana net bir şey söyleyebilirim.
Açıkçası benim tutup da Cyberpunk gibi yeni çıkan oyunları oynama niyetim yok zaten bu sistemle olmayacağını biliyordum. En kötü böyle warzone oyununu baz alırsak o seviyede bir ekran kartı bakıyordum.

CoD Warzone örneğiniz biraz fazla yüksek kaçıyor sizin bütçenize göre yapacağınız değişiklerle. Ağır bir oyundur kendileri ve düzgün oynayabilmeniz için en az RX 570 bandında bir kart gerekiyor size. RX 560 ile ancak düşük ayarlarda oynayabilirsin. Fakat bu sistem 570 taktığınızda oyunda sürekli yersiz FPS düşüşleriyle zaten düzgün bir oyun deneyimi yakalamanız mümkün olmayacaktır.

CoD Warzone örneğiniz biraz fazla yüksek kaçıyor sizin bütçenize göre. Ağır bir oyundur kendileri. Düzgün oynayabilmeniz için en az RX 570 bandında bir kart gerekiyor size. 560 ile ancak düşük ayarlarda oynayabilirsin.
Rx 560 sistemime uyumlu ise bana örneğin cs go veya valorant gibi oyunlarda kaç FPS sağlar sizce?

Bu iki oyunu oynarsınız rahat.
Alabileceğim FPS değeri ile oluşacak sistemin seviyesini kafamda oluşturmaya çalışıyorum da kusura bakmayın bir örnek daha isteyeceğim ekran kartının bana sağlayacağı düzey ile ilgili bilgi almak için. Mesela apex legends, Pubg ben bu iki oyunu oynayamıyordum önceki kartım gtx 550ti idi ve bana cs go ile valorantta ortalama 60 FPS veriyordu.

Sana detaylı bir performans tablosu sunan bir video bırakayım o zaman. Video sahibinin işlemcisi R5 3600 olduğu için performansınız birebir aynı olmayacaktır ama üç aşağı beş yukarı ekran kartının gücünün sınırları belli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sana detaylı bir performans tablosu sunan bir video bırakayım o zaman. Video sahibinin işlemcisi R5 3600 olduğu için performansınız birebir aynı olmayacaktır ama üç aşağı beş yukarı ekran kartının gücünün sınırları belli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Size son sorumu iletip daha rahatsızlık vermek istemiyorum, teşekkür ediyorum mesajlarınız için. Bahsettiğiniz farklılığı 60 FPS bazında değerlendirecek olursak benim alacağım FPS değeri 50 felan mı olur diyorsunuz?

Size son sorumu iletip daha rahatsızlık vermek istemiyorum, teşekkür ediyorum mesajlarınız için. Bahsettiğiniz farklılığı 60 FPS bazında değerlendirecek olursak benim alacağım FPS değeri 50 felan mı olur diyorsunuz?

Örnekte verdiğiniz iki oyunda yani CS GO ve Volarant için konuşursam 60 FPS üzeri alacaksınızdır rahatlıkla. Zaten bu oyunlar daha çok işlemci gücü gerektiren oyunlar olduğu için ekran kartına çok bakmıyorlar.

Geri
Yukarı