1500 TL'ye A320M PRO-M2 V2 için işlemci önerisi

Bütçe
1500 - 2500

Aras Güren

Femtopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Forumdaki ilk gönderim olacak, o yüzden bir yanlışım olursa affedin.

Şu an elimde A320M PRO-M2 V2 bir anakart ve işlemci olarak da Ryzen 3 3200G işlemcisi mevcut fakat işlemcimi değiştirmek istiyorum. Harici ekran kartım mevcut (RX 570).

Bu anakarta hangi işlemci iyi gider veya direkt olarak anakartı değiştirip sonra mı işlemci alayım? Kafam biraz karışık.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 3600 çok ısınan bir işlemci diye biliyorum ama OC ile işim olmayacak çok fazla ve ekstra fan almayı da düşünmüyorum stock fan ile overclocksuz kaç dereceye çıkar maksimum?

Bir de X modeli olan Ryzen 5 3600X sıkıntı çıkartır mı?

Hocam elinizdeki işlemciyi ve anakartı satarak şu ikiliyi alabilirsin. 3600X'ten daha performanslı bir işlemci.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
AMD tarafında ise alabileceğiniz ikili.

Hocam elinizdeki işlemciyi ve anakartı satarak şu ikiliyi alabilirsin. 3600X'ten daha performanslı bir işlemci.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
AMD tarafında ise alabileceğiniz ikili.
3600X tokatlar Intel'i.

Şu an bu elimdeki mevcut anakart ile Ryzen 5 3600'ü sıkıntısız kullanabilir miyim?

Şu an AMD tarafında işlemci ve anakartı aynı anda alabilecek durumum yok sadece bir tanesini alabiliyorum. (Intel'den vazgeçtim)

Yaklaşık 2-3 hafta sonra da anakartı alabilecek durumum olur diye düşünüyorum nasıl bir yol izlemeliyim sizce ?

Overclock yapmayacağım diyorsunuz. Bana kalırsa önce sağlam bir işlemci alın, anakartı sonra düşünürsünüz. Bende de A320 ve Ryzen 3 1200 bulunmakta. Yakın zamanda Ryzen 5 3600 alıp yaklaşık 5-6 ay sonra da anakartı değiştirmeyi düşünüyorum

Teşekkürler herkese değerli cevaplarınız için.

Ek olarak daha fazla öneride bulunabilecek varsa her türlü öneriye de açığım.

Yeni konular

Geri
Yukarı