1500 TL'ye Anne ve Babaya Sıfır Android Telefon Önerisi

Bütçe
1800 TL
GM 21 alınır diyenler ne kafayla dedi acaba unisoc işlemci yazıyor arkadaşlar RGB kasa 1000 FPS kafasında olmuş işlemci berbat telefon tasarımı var sadece bilmeden konuşuyorlar.

Oyun oynanmayacak telefonla Max Facebook Instagram girer konuşmanıza dikkat edin annesi babası ağır bir şey kullanmayacak benim tel LG Q7 işlemcisi iyi değil ama 3.4 sene oldu hala oyunumuda oynuyorum sosyal medya da da geziyorum.

Öncelikle bu mesajıma cevap yazacak arkadaşlar lütfen saygı çerçevesinde yazsınlar rica ediyorum. Konuya gelirsek GM ürünlerini uzun süre kullandım. GM 4 Discovery, GM 5 Plus, GM 9 Pro, GM 20. Hepsiyle deneyim yaşadım ve günlük kullanımda ekstra bir beklentiniz yoksa rahat rahat yetecek telefonlar. Ekstra derken kastettiğim ise yayın açmak, render yapmak, ağır oyunlar oynamak (pubg, cod vb.). GM markası eskiden işlemci ve ram bakımından orta- düşük seviye telefonlar üretirken artık ortalamanın üzerine oynuyor. İşlemcinin 28nm olması arkadaşın beklentilerine bir problem oluşturmaz. Telefonun 28nm olması çöp olduğu anlamına da gelmez. Bu yargılardan kurtulun artık. Telefonun oyun testlerine bakabilirsiniz. Samsung almayın dememin sebebi düşük modellerinde kalitesiz malzeme kullanmaları. Arka tarafına 3 - 4 kamera konulan her telefon alınmamalı bence. Xiaomi ve Huawei de aynı şekilde düşük modellerinde sorun yaşatabilir. GM benzer fiyatlara resmen kat kat iyi telefon satıyor. Karar sizin nihayetinde.

Öncelikle bu mesajıma cevap yazacak arkadaşlar lütfen saygı çerçevesinde yazsınlar rica ediyorum. Konuya gelirsek GM ürünlerini uzun süre kullandım. GM 4 Discovery, GM 5 Plus, GM 9 Pro, GM 20. hepsiyle deneyim yaşadım ve günlük kullanımda ekstra bir beklentiniz yoksa rahat rahat yetecek telefonlar. Ekstra derken kastettiğim ise yayın açmak, render yapmak, ağır oyunlar oynamak (PUBG, CoD vb.). GM markası eskiden işlemci ve RAM bakımından orta- düşük seviye telefonlar üretirken artık ortalamanın üzerine oynuyor. İşlemcinin 28nm olması arkadaşın beklentilerine bir problem oluşturmaz. Telefonun 28nm olması çöp olduğu anlamına da gelmez. Bu yargılardan kurtulun artık. Telefonun oyun testlerine bakabilirsiniz. Samsung almayın dememin sebebi düşük modellerinde kalitesiz malzeme kullanmaları. Arka tarafına 3 - 4 kamera konulan her telefon alınmamalı bence. Xiaomi ve Huawei de aynı şekilde düşük modellerinde sorun yaşatabilir. GM benzer fiyatlara resmen kat kat iyi telefon satıyor. Karar sizin nihayetinde.

Hocam eski telefonları GM'in zaten iyi.
GM 9 Pro zaten iyi ancak güncelleme almıyor.
GM 20'ye laf yok ancak GM servisi rezalet. GM 20'de olmasa da GM 20 Pro MediaTek helio P70 yüzünden çok kolay bozulan bir telefondu ve buna rağmen servis sürekli kullanıcı hatası diyordu ve neredeyse hiç yardımcı olmuyordu.
Hatta bir kişi küçük bir sorun için telefonu servise göndermiş, telefon geri geldiğinde cihaz hiç açılmamış.

Zaten telefon tamamen Bangladeş markası olan Walton'un primo S7 Pro modelinin marka basılmış haliydi.
Tıpkı GM 21 serisinin Çinli (yanlış hatırlamıyorsam çinliydi) bir marka olan Gionne'nin M15 modelinde olduğu gibi.

GM 20 Pro zaten başlı başına tamamen çocuk kandırmak üzerine kuruluydu.
6 GB RAM, 128 GB ufs 2.1 hafıza, 48 MP kamera (yazılımla 108 MP) falan yani bunu gören ve telefondan anlamayan biri direkt olarak şunu diyor.
6 GB RAM telefon hiç kasmaz, 128 GB hafıza bolca yerime var ve 108 MP kamerada dünyanın en iyi kameralarındandır herhalde.
Ben bu forumda 3000 TL bütçesi olan adama ya o kadar para vermeye gerek yok al bunda da 6 GB RAM, 128 GB hafıza var deyip GM 20 Pro öneren kişiler gördüm.
TCL 10l 2000 TL'yken bile bolca GM 20 Pro öneriliyordu.

GM 9 Pro ise gerçekten çok güzel bir cihazdı. Bunu kabul etmeyecek yoktur şu anda.
Hatta şu anda fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 1700, yani çok uygun ancak General Mobile bu cihaz için bir söz vermişti değil mi?
Hatta aynısı yanlış hatırlamıyorsam GM 8 içinde verilmişti.
Neydi o söz?
Bir çok kişinin cihazı alma sebebi olan Android 10 sözü.
GM 9 Pro Android 8.1 ile geliyordu ve Android 10'a kadar uzun süre güncelleme desteği verileceği söylenmişti.
Şu söze bakar mısınız?
Ben o dönemlerde de şu anki gibi cihaz öneriyor olsam büyük ihtimal çok çok fazla GM 9 Pro önerirdim.

GM 21 serisine bakacak olursak.
GM 21 ve GM 21 Plus bana soracak olursanız çöp.
Nedeni ise evet 28 nm işlemci kullanmaları.
Belki şimdi çöp olmasa da 6 ay sonra çöp olur.
28 nm gerçekten çok büyük bir rakam.
28 nm gerçekten çöp olduğu anlamına gelir ve teknik açıdan baktığımızda kesin olan bir şeyin tartışmasını burada yapamayız.
General Mobile serviside çöp.
Yani modele baksakta markaya baksakta olmuyor.
3 seçenek sunulmuş.
Biz sana 28 nm işlemci alınmaz diyoruz sen bize Samsung'un ve Huawei'nin düşük bütçeli cihazları alınmaz diyorsun.
Ben zaten o 2 cihazıda önermiyorum.
Huawei'in cihazıda 28 nm çünkü.

Hocam eski telefonları GM'in zaten iyi.
GM 9 Pro zaten iyi ancak güncelleme almıyor.
GM 20'ye laf yok ancak GM servisi rezalet. GM 20'de olmasa da GM 20 Pro MediaTek helio P70 yüzünden çok kolay bozulan bir telefondu ve buna rağmen servis sürekli kullanıcı hatası diyordu ve neredeyse hiç yardımcı olmuyordu.
Hatta bir kişi küçük bir sorun için telefonu servise göndermiş, telefon geri geldiğinde cihaz hiç açılmamış.

Zaten telefon tamamen Bangladeş markası olan Walton'un primo S7 Pro modelinin marka basılmış haliydi.
Tıpkı GM 21 serisinin Çinli (yanlış hatırlamıyorsam çinliydi) bir marka olan Gionne'nin M15 modelinde olduğu gibi.

GM 20 Pro zaten başlı başına tamamen çocuk kandırmak üzerine kuruluydu.
6 GB RAM, 128 GB ufs 2.1 hafıza, 48 MP kamera (yazılımla 108 MP) falan yani bunu gören ve telefondan anlamayan biri direkt olarak şunu diyor.
6 GB RAM telefon hiç kasmaz, 128 GB hafıza bolca yerime var ve 108 MP kamerada dünyanın en iyi kameralarındandır herhalde.
Ben bu forumda 3000 TL bütçesi olan adama ya o kadar para vermeye gerek yok al bunda da 6 GB RAM, 128 GB hafıza var deyip GM 20 Pro öneren kişiler gördüm.
TCL 10l 2000 TL'yken bile bolca GM 20 Pro öneriliyordu.

GM 9 Pro ise gerçekten çok güzel bir cihazdı. Bunu kabul etmeyecek yoktur şu anda.
Hatta şu anda fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 1700, yani çok uygun ancak General Mobile bu cihaz için bir söz vermişti değil mi?
Hatta aynısı yanlış hatırlamıyorsam GM 8 içinde verilmişti.
Neydi o söz?
Bir çok kişinin cihazı alma sebebi olan Android 10 sözü.
GM 9 Pro Android 8.1 ile geliyordu ve Android 10'a kadar uzun süre güncelleme desteği verileceği söylenmişti.
Şu söze bakar mısınız?
Ben o dönemlerde de şu anki gibi cihaz öneriyor olsam büyük ihtimal çok çok fazla GM 9 Pro önerirdim.

GM 21 serisine bakacak olursak.
GM 21 ve GM 21 Plus bana soracak olursanız çöp.
Nedeni ise evet 28 nm işlemci kullanmaları.
Belki şimdi çöp olmasa da 6 ay sonra çöp olur.
28 nm gerçekten çok büyük bir rakam.
28 nm gerçekten çöp olduğu anlamına gelir ve teknik açıdan baktığımızda kesin olan bir şeyin tartışmasını burada yapamayız.
General Mobile serviside çöp.
Yani modele baksakta markaya baksakta olmuyor.
3 seçenek sunulmuş.
Biz sana 28 nm işlemci alınmaz diyoruz sen bize Samsung'un ve Huawei'nin düşük bütçeli cihazları alınmaz diyorsun.
Ben zaten o 2 cihazıda önermiyorum.
Huawei'in cihazıda 28 nm çünkü.
Bir şeyi savunurken deliliniz olsun bari. Gm 21 pro - Gm 21 plus. İki cihazda da 12nm cpu teknolojisi kullanılmış. Gm 21 zaten alınmaz. Gm 9 Pro için vaat ettikleri Android 10 un gelmemesi onlar için büyük bir eksi ona katılıyorum. Ancak 28 nm olan her telefon 6 ay sonra bozulur sorun çıkarır diye bir şey yok. Arkadaşın telefondan beklentisi günlük kullanımda sosyal medyaya girsin internete girsin. Bu telefonlar 28 nm de olsa bunları rahatlıkla yapabilir. Körü körüne bir şeyi savunmak yerine artılarını- eksilerini birlikte söylemek herkes için daha faydalı olur. Arkadaş illa 28 nm almak zorunda değil zaten. Bir kere Gm alan kişi saf android arayüzünden hoşlanmıyorsa rom yüklemek ile uğraşıyor. Bu da telefonun performansını düşürüyor. Artısı ise diğer rakiplerinden daha ucuz telefon üretiyor olması. F/p ürünü yapmaya uğraşıyorlar. Samsung gibi en düşük modeline 4 kamera koymuyor.

Bir şeyi savunurken deliliniz olsun bari. GM 21 Pro - GM 21 Plus. İki cihazda da 12nm CPU teknolojisi kullanılmış. GM 21 zaten alınmaz. GM 9 Pro için vadettikleri Android 10'un gelmemesi onlar için büyük bir eksi ona katılıyorum. Ancak 28 nm olan her telefon 6 ay sonra bozulur sorun çıkarır diye bir şey yok. Arkadaşın telefondan beklentisi günlük kullanımda sosyal medyaya girsin internete girsin. Bu telefonlar 28 nm de olsa bunları rahatlıkla yapabilir. Körü körüne bir şeyi savunmak yerine artılarını- eksilerini birlikte söylemek herkes için daha faydalı olur. Arkadaş illa 28 nm almak zorunda değil zaten. Bir kere GM alan kişi saf Android arayüzünden hoşlanmıyorsa ROM yüklemek ile uğraşıyor. Bu da telefonun performansını düşürüyor. Artısı ise diğer rakiplerinden daha ucuz telefon üretiyor olması. F/P ürünü yapmaya uğraşıyorlar. Samsung gibi en düşük modeline 4 kamera koymuyor.

Hocam ben burada Samsung'u savunmuyorum ama siz bana sürekli Samsung düşük bütçeli cihazlarına 4 kamera koyuyor diyorsunuz.

"Nm"nin anlamını biliyorsunuz değil mi?

Performans, verimlilik ve sıcaklığı etki etmiyor mu?

GM 21 Plus, MTK G35 kullanıyor, evet alınmaz.
GM 21 Pro'ya laf atan oldu mu ayrıca?

GM 21 zaten alınmaz demişsiniz, e o zaman neden tartışıyoruz.

Aynı bütçeye daha iyi cihazlar önerildi ama siz 28 nm olduğu için kötülemeyin cihazı diyorsunuz.
Bakın sadece 28 nm olduğuna bakmıyoruz.
28 nm ve buna rağmen çok iyi bir marka değil.
satış sonrası desteği rezalet.

Bu bir eksi değil mi sizce?

28 nm olduğunu bir kenara bırakırsakta alınmaz yani.

Hocam ben burada Samsung'u savunmuyorum ama siz bana sürekli Samsung düşük bütçeli cihazlarına 4 kamera koyuyor diyorsunuz.

"Nm"nin anlamını biliyorsunuz değil mi?

Performans, verimlilik ve sıcaklığı etki etmiyor mu?

GM 21 Plus, MTK G35 kullanıyor, evet alınmaz.
GM 21 Pro'ya laf atan oldu mu ayrıca?

GM 21 zaten alınmaz demişsiniz, e o zaman neden tartışıyoruz.

Aynı bütçeye daha iyi cihazlar önerildi ama siz 28 nm olduğu için kötülemeyin cihazı diyorsunuz.
Bakın sadece 28 nm olduğuna bakmıyoruz.
28 nm ve buna rağmen çok iyi bir marka değil.
satış sonrası desteği rezalet.

Bu bir eksi değil mi sizce?

28 nm olduğunu bir kenara bırakırsakta alınmaz yani.
Hocam yazdığım metni yalnızca size değil başlıktaki soruya da cevap olarak yazıyorum. Samsung meselesini size yazmadım yani. Yukarıda Gm 21 plus 28nm kullanıyor yazmışsınız. Bu yanlış bir bilgi. Telefonu beğenmeyebilirsiniz ya da tavsiye etmeyebilirsiniz ancak insanlara yanlış bilgi vermeye hakkınız yok. Gm müşteri hizmetleri konusunda büyük markalardan kötü zaten tartışma konusu bu değil. Gm 21 de işlemcisinden ötürü alınmaz bence. Ama tutup da sizin gibi Gm alınmaz gibi genelleyici bir ifade kullanmıyorum. Ben aldım kullandım artılarını eksilerini de ifade etmeye çalıştım. F/P yönünden tercih edilebilir telefonları var. Mesele de bu zaten.

Hocam yazdığım metni yalnızca size değil başlıktaki soruya da cevap olarak yazıyorum. Samsung meselesini size yazmadım yani. Yukarıda GM 21 Plus 28nm kullanıyor yazmışsınız. Bu yanlış bir bilgi. Telefonu beğenmeyebilirsiniz ya da tavsiye etmeyebilirsiniz ancak insanlara yanlış bilgi vermeye hakkınız yok. GM müşteri hizmetleri konusunda büyük markalardan kötü zaten tartışma konusu bu değil. GM 21 de işlemcisinden ötürü alınmaz bence. Ama tutup da sizin gibi GM alınmaz gibi genelleyici bir ifade kullanmıyorum. Ben aldım kullandım artılarını eksilerini de ifade etmeye çalıştım. F/P yönünden tercih edilebilir telefonları var. Mesele de bu zaten.

Hocam tekrar okuyunca fark ettim evet öyle bir anlam çıkmış ama GM 21 için demiştim onu yanlış yazmışım okuyan herkesten özür dilerim.

GM alınmaz demiyorum hocam ben birçok kez bende General Mobile önerdim hatta daha az önce birine önerdim ama önerdiğim herkese üstüne basa basa (GM 20 Pro'da özellikle) cihazın eksilerini söylüyordum.

GM 21 Pro 2500 olmasa, GM 9 Pro uygun fiyatlı olmasa, evet GM alınmaz derdim.

Hocam GM 9 Pro'ya verilen güncelleme sözü tutulmadı, birçok kronik sorunlu modeli piyasaya sürüp, sıkıntı çıkınca kullanıcı hatası diyorlar ve telefonlarının çoğu çakma.
Bence marka takıntısı olmalı.

Hocam inanın Discovery zamanlarından eser yok şu an.
Marka meselesine takılıyorum. Yaygın olan marka samsung piyasada. Ben de açıkçası maceraya atılmak istemiyorum.
Samsung Galaxy A10 ile bu mesajı yazdığıma göre...
2.000 TL lere çıkamam hocama. Dediğim gibi maks. 1.800

Marka meselesine takılıyorum. Yaygın olan marka Samsung piyasada. Ben de açıkçası maceraya atılmak istemiyorum.

2.000 tllere çıkamam hocama. Dediğim gibi maksimum 1.800

Hocam o zaman S6 var ancak 5 yıllık bir cihaz.
Xiaomi alırım derseniz Redmi Note 4 var. 3 yıllık bir cihaz ancak S6'dan iyidir.
Oukitel C21'de var ancak hem marka kötü hem de cihazın boyutu büyük.

Yeni konular

Geri
Yukarı