1500 TL'ye i3 2120 PC yükseltme tavsiyesi

Bigboy75

Centipat
Yer
İstanbul/Küçükçekmece
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba arkadaşlar aşağıda sistemimi belirttim.
Fazla uçmadan parçaları nasıl yükseltebilirim?
Anakartın DDR4 olma zorunluluğu yok.
Oynayacağım oyunlar CS:GO, Valorant ve arada story oyunlar oynayacağım.
Bu tarz oyunları kasmadan oynayabiliyorum ama story oyunlarda FPS düşmesi yiyorum bu da rahatsız ediyor.
Tavsiyelerinizi bekliyorum iyi günler.
  • Intel Core i3 2120 3.30 GHz​
  • Pegatron IPXSB H-61 anakart.
  • AMD Radeon HD 6510 ekran kartı.
  • DDR3 4 GB 667MHz RAM​

Son düzenleyen: Moderatör:
11. nesil i3 gelince onu alabilirsin. Ama hemen almak istersen 10100F artı H410 bir de 8 GB RAM tamamdır. Ekran kartını sonradan alman daha sağlıklı olur.

Ya da 2200G artı B450 artı 8 GB RAM de alabilirsin.

Bu tarz oyunları kasmadan oynayabiliyorum ama story oyunlarda FPS düşmesi yiyorum bu da rahatsız ediyor.
  • DDR3 4​

• DDR3 4 GB 667MHz RAM​

i5 3470 işlemci alabilirsin.

11. nesil i3 gelince onu alabilirsin. Ama hemen almak istersen 10100F artı H410 bir de 8 GB RAM tamamdır. Ekran kartını sonradan alman daha sağlıklı olur.

Konudan bağımsız ama, 11. nesil i3 ne zaman gelecek?
Ve hangi anakartlarla uyumlu olacak?

Hocam sistemi satabilirseniz APU toplayabilirsiniz belki herhangi bir siteye koyun eğer 1000 TL'ye satılırsa APU sistem alırsınız hem güncel olur hem de upgrade e açık olur düşünün bence eğer satılmassa da upgrade yaparsınız.

Hazır elinizde para varken, H410-M anakart - i3 10100F işlemci ve 8 GB DDR4 Ram alın. Piyasalar düzelinceye kadar para biriktirin ve ekran kartını o zaman değiştirin.
hocam dediğiniz parçaları önceden düşündüm şu an kullandığım bilgisayar 10 yıllık yani orta-düşük bi sistem olması benim için yeterli yaza doğru yeni bir pc toplayacağım.
önerebileceğiniz daha ucuz parçalar yok mu acaba ?
Hocam sistemi satabilirseniz APU toplayabilirsiniz belki herhangi bir siteye koyun eğer 1000 TL'ye satılırsa APU sistem alırsınız hem güncel olur hem de upgrade e açık olur düşünün bence eğer satılmassa da upgrade yaparsınız.
APU sistem nedir acaba?

acelesi yok hocam dediğinizi düşüneceğim teşekkür ederim.

Hazır elinizde para varken, H410-M anakart - i3 10100F işlemci ve 8 GB DDR4 Ram alın. Piyasalar düzelinceye kadar para biriktirin ve ekran kartını o zaman değiştirin.
Oyun oynayacak arkadaş. Bu da öncelikle ekran kartının değişmesini elzem kılıyor. DDR4 için tam kapsamlı bir bütçesi yok. Arkadaşın yapacağı şey, 4 GB RAM yanına bir adet daha alması veya da elindekini de satıp 8x2 1600 MHZ Ram alması. Ayrıca elinizde ki RAM 667 MHZ değil, 1333 MHZ. CPU-Z' de gördüğünüz değeri 2 ile çarpmanız gerekiyor. İşlemcide değişmeli. Anakartınız 1155 Pin olduğu için 2. veya 3. Nesil i5 alınabilir. RAM' e harcadığınız para değişkenlik görsterebildiği için yaklaşık 600 lira ile 1000 lira arası ekran kartı alım bütçeniz oluyor. Bu bütçeye GTX 750Tİ' den GTX 960' a kadar kart çeşitliliği mevcut. CS ve Valorant' ta sorunsuz oyun deneyimi yaşarsınız. AAA oyunlarında ise hangi çözünürlük ve hangi dönem oyunları oynadığınıza bağlı performansınız değişkenlik gösterebilir.

Oyun oynayacak arkadaş. Bu da öncelikle ekran kartının değişmesini elzem kılıyor. DDR4 için tam kapsamlı bir bütçesi yok. Arkadaşın yapacağı şey, 4 GB RAM yanına bir adet daha alması veya da elindekini de satıp 8x2 1600 MHZ Ram alması. Ayrıca elinizde ki RAM 667 MHZ değil, 1333 MHZ. CPU-Z' de gördüğünüz değeri 2 ile çarpmanız gerekiyor. İşlemcide değişmeli. Anakartınız 1155 Pin olduğu için 2. veya 3. Nesil i5 alınabilir. RAM' e harcadığınız para değişkenlik görsterebildiği için yaklaşık 600 lira ile 1000 lira arası ekran kartı alım bütçeniz oluyor. Bu bütçeye GTX 750Tİ' den GTX 960' a kadar kart çeşitliliği mevcut. CS ve Valorant' ta sorunsuz oyun deneyimi yaşarsınız. AAA oyunlarında ise hangi çözünürlük ve hangi dönem oyunları oynadığınıza bağlı performansınız değişkenlik gösterebilir.
Böyle yaparsa kısa süre sonra yine değişiklik yapması gerekmez mi? Biraz daha bekleyip biriktirip giriş seviye ama güncel bi sistem toplaması daha mantıklı değil midir?

APU sistem nedir acaba?

Bu gördüğünüz APU sistemdir içinde ekran kartı yok fakat işlemcinin içinde dahili grafik kartı var yani ekran kartı işlevi görüyor eğer sisteminizi 1000 TL'ye satabilirseniz böyle bir sistem toplayabilirsiniz sosyal de konu açarak hem sisteminiz güncel olur hem de ileride ekran kartı takarak sistemi daha da güçlü hale getirebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı