1500 TL'ye i3 2120 PC yükseltme tavsiyesi

Böyle yaparsa kısa süre sonra yine değişiklik yapması gerekmez mi? Biraz daha bekleyip biriktirip giriş seviye ama güncel bi sistem toplaması daha mantıklı değil midir?
Ancak arkadaşın performansının alt seviyelerde olmasının sebebi ekran kartı ile ilgili. Toplanabiliyorsa APU toplasın. Ancak senin önerinde sadece işlemci-anakart-RAM kombinasyonu değiştirilmiş. Yine aynı sorunları yaşayacak. Bekleyip para koyabilme imkanı varsa da kendi tercihi.

Oyun oynayacak arkadaş. Bu da öncelikle ekran kartının değişmesini elzem kılıyor. DDR4 için tam kapsamlı bir bütçesi yok. Arkadaşın yapacağı şey, 4 GB RAM yanına bir adet daha alması veya da elindekini de satıp 8x2 1600 MHZ Ram alması. Ayrıca elinizde ki RAM 667 MHZ değil, 1333 MHZ. CPU-Z' de gördüğünüz değeri 2 ile çarpmanız gerekiyor. İşlemcide değişmeli. Anakartınız 1155 Pin olduğu için 2. veya 3. Nesil i5 alınabilir. RAM' e harcadığınız para değişkenlik görsterebildiği için yaklaşık 600 lira ile 1000 lira arası ekran kartı alım bütçeniz oluyor. Bu bütçeye GTX 750Tİ' den GTX 960' a kadar kart çeşitliliği mevcut. CS ve Valorant' ta sorunsuz oyun deneyimi yaşarsınız. AAA oyunlarında ise hangi çözünürlük ve hangi dönem oyunları oynadığınıza bağlı performansınız değişkenlik gösterebilir.
yazdığınız için teşekkür ederim hocam ben ekran kartı olarak Turbox gt 730 4 gb düşünmüştüm.İşlemci tarafında da @BÜNYAMİN7474 hocamın dediği işlemci bana mantıklı geldi.Şimdi bunlara uyumlu anakart seçmek kalıyor anakart tavsiyenizide bekliyorum

yazdığınız için teşekkür ederim hocam ben ekran kartı olarak Turbox gt 730 4 gb düşünmüştüm.İşlemci tarafında da @BÜNYAMİN7474 hocamın dediği işlemci bana mantıklı geldi.Şimdi bunlara uyumlu anakart seçmek kalıyor anakart tavsiyenizide bekliyorum
GT 730 alma. Yine sorunlar yaşayacaksın. Bu GT 730 dediğin kart ile en eski ve ilk kullandığım HD 6570 ile benzer performans sunuyordu.

Bu gördüğünüz APU sistemdir içinde ekran kartı yok fakat işlemcinin içinde dahili grafik kartı var yani ekran kartı işlevi görüyor eğer sisteminizi 1000 TL'ye satabilirseniz böyle bir sistem toplayabilirsiniz sosyal de konu açarak hem sisteminiz güncel olur hem de ileride ekran kartı takarak sistemi daha da güçlü hale getirebilirsiniz.
gösterdiğiniz sistem mantıklı geldi bana hocam fakat yukarıdada belirttiğim gibi elimdeki kasayı satmayacağım.
şimdi attığınız linkteki ürünü alsam sonradan takviye yapsam mesela 8 gb bir ram daha ekleyip ssd yi biraz daha arttırsam mantıklı bir sistem olur mu acaba?
tekrardan söylüyorum bu söylediğim yeni toplayacağım kasa için hocam cevaplarınızı bekliyorum

Gösterdiğiniz sistem mantıklı geldi bana hocam fakat yukarıdada belirttiğim gibi elimdeki kasayı satmayacağım.
Şimdi attığınız linkteki ürünü alsam sonradan takviye yapsam mesela 8 GB bir RAM daha ekleyip SSD'yi biraz daha arttırsam mantıklı bir sistem olur mu acaba?
Tekrardan söylüyorum bu söylediğim yeni toplayacağım kasa için hocam cevaplarınızı bekliyorum.

Tabii ki mantıklı olur ileride bir 8 GB daha RAM eklersiniz 240 GB SSD'nin yanına da 480 GB SSD veya 1 TB HDD eklerseniz sizi belli bir süre götürür hem güncel bir sistem kullanmış olursunuz tabii ki bu sistemden başka sistemler de var daha ucuza da toplanabilir buna benzer sistemler Technopat forumda konu açarsanız APU sistem toplama ile ilgili yardımcı oluruz elbette.

Tabii ki mantıklı olur ileride bir 8 GB daha RAM eklersiniz 240 GB SSD'nin yanına da 480 GB SSD veya 1 TB HDD eklerseniz sizi belli bir süre götürür hem güncel bir sistem kullanmış olursunuz tabii ki bu sistemden başka sistemler de var daha ucuza da toplanabilir buna benzer sistemler Technopat forumda konu açarsanız APU sistem toplama ile ilgili yardımcı oluruz elbette.
çok teşekkür ederim vaktinizi konuma ayırdığınız için hocam🙏🙏🙏
Arkadaşlar Hepinize Teşekkür ederim az da olsa kafamda bir şeyler belirdi
artık parçaları alacağım zaman ayrı bi konu açıp tekrardan fikirlerinizi alırım iyi günler

Geri
Yukarı