1500 TL'ye işlemci önerisi

Bütçe
1500TL

PharmTech

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Oyun üzerine PC toplayacağım. Şu an için hiç parça almadım. İlk olarak işlemci alacağım. Sadece işlemci için ayırdığım para 1500TL. 1500 liraya kadar tavsiye edeceğiniz işlemciler nelerdir?

Bilgisayari boyle toplamaya calisirsaniz cok verimli bir sistem elde etmeniz zor. Once genel butcenizi belirleyip daha sonra bilgisayari istediginiz amaca uygun konfigure etmeniz daha yuksek verim almanizi saglar. Butce icindeki parayi amaciniza gore parcalara yatirirsiniz. Yoksa dengesiz ve isinizi gormeyen bir sistem sahibi de olabilirsiniz.

Total para sıkıntı değil. Güncel oyunlarda sıkıntı yaşatmayan ve kaliteli bir sistem toplayacağım. Sadece ürünleri parça parça alacağım. 1500 liraya da güzel işlemciler bulunuyor sadece hangisini almam konusunda kararsızım. Önerilere açığım.

Ryzen 5 3600 alacağım. Anakart: MSI MPG X570 gaming plus olacak.
Peki ekran kartı olarak ne tavisye edersiniz? Gigabayt geforce gtx 1650 düşündüm. Ya da 1400-1500tl bandında önereceğiniz başka ekran kartı var mı?

Not: Sosyal kuralları okudum farklı soruları konu altına yazmayın yeni konu açın yazıyor (madde 4).
Ancak aynı zamanda da 1 kullanıcı 1 ayda 1 sistem konusu açabilir aksi takdirde üyelik silinir yazıyor (madde 18). Çelişkide kaldım :)

Ryzen 5 3600 alacağım. Anakart: MSI MPG X570 gaming plus olacak.
Peki ekran kartı olarak ne tavisye edersiniz? Gigabayt geforce gtx 1650 düşündüm. Ya da 1400-1500tl bandında önereceğiniz başka ekran kartı var mı?

Not: Sosyal kuralları okudum farklı soruları konu altına yazmayın yeni konu açın yazıyor (madde 4).
Ancak aynı zamanda da 1 kullanıcı 1 ayda 1 sistem konusu açabilir aksi takdirde üyelik silinir yazıyor (madde 18). Çelişkide kaldım :)
O anakart yerine MSI B450 Gaming Plus Max veya B450 Tomahawk Max alın. Artan bütçeyle GTX 1660 SUPER alın. Çok daha dengeli bir sistem olur. Eğer anakartınızı değiştirmeyecekseniz o bütçeye GTX 1650 SUPER alın. Düz GTX 1650 sakın almayın. Aynı fiyat aralığında satılıyor fakat çok kötü bir karttır.

markası çok fark eder mi?
Asus Phoenix GeForce GTX 1650 Super OC Edition (PH-GTX1650S-O4G) Ekran Kartı asus marka bu model için oyunda daha iyi sanırım.
Gigabyte GeForce GTX 1650 Super Windforce OC 4G (GV-N165SWF2OC-4GD) Ekran Kartı gigabyte marka ise çift fanlı. Sizce hangisi?
MSI GAMING X modelini alın.
1500₺'lik anakart, 1400₺'lik işlemci alıp içerisine 1650 Super takmanın hiçbir mantığı yok. Hele ki oyun için toplanacak bir sistem de. Onun yerine MSI B450 Gaming Plus ve Ryzen 3500X alınabilir.
Ben de aynı fikirdeyim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı