1500 TL'ye kadar Bluetooth kulak üstü kulaklık önerisi

kindaoien

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle iyi sosyaller arkadaşlar. Bana maksimum 1500TL'ye kadar bir BT kulak üstü kulaklık önerir misiniz? JBL Tune 500 ve Sony WH-CH500 dışında bir şey olursa mutlu olurum ikisini de kullandım güncel olan kulaklığım kırıldığı için yeni bir şeye bakıyorum fakat TR'de 1.5kya aldığımız bir şey bile orta segment sayılmayınca bulmak biraz zor oluyor en son Anker Soundcore Life Q30 - Q10 ve Sennheiser 350BT'ye bakmıştım, maksimum 1500'e kadar önerilerinizi bekliyorum, iyi sosyaller ve iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olur da 67TL arttırabilirseniz Q30 alın geçin. Dışarıda kullanım için fiyatının en iyisi. Bütçeniz hiçbir şekilde çıkmazsa 350BT'ye bakabilirsiniz.

Bu iki ürün dışında Skullcandy denk gelmediği ya da büyük indirim olmadığı sürece öbür kulaklıklara bakmayın. Fiyatının en iyisi bu ikili.

İnceleme: Anker Soundcore Q30 İncelemesi

Bir süre önce deneyimlerimi aktardığım şöyle küçük bir yazı da var. Ekstra merak ettiğiniz olursa sorabilirsiniz.

Yazını okudum açıkçası aklımda da Q30 vardı açıkçası bir yandan da tüm bütçeyi sadece bir konuya harcamak istemiyorum fakat 1500TL'ye Premium hissi veriyorsa temiz kullanımla 2 3 yıl götürecekse almaya okeyim fakat birkaç tartışmada da Q10'dan Q30'da geçmek çok da gerekli değil diyorlardı. Açıkçası kulak içi olmadığı sürece ortalama bütçedeki kulaklıklarada okeyim ama 1500TL'yi sonuna kadar hak edecekse Q30u almayada okeyim, Sennheiser cx Wireless kullanmıştım hiç beğenmedim şaşırtmıştı Sony WHCH500 ve JBL'in ses kalitesi vb okeydi ama konforları yoktu umarım Q30'da hepsi vardır ve taklaya getirmez. Yine de her zamanki gibi ek öneri ve bilgilere açığım.

Yazını okudum açıkçası aklımda da Q30 vardı açıkçası bir yandan da tüm bütçeyi sadece bir konuya harcamak istemiyorum fakat 1500TL'ye Premium hissi veriyorsa temiz kullanımla 2 3 yıl götürecekse almaya okeyim fakat birkaç tartışmada da Q10'dan Q30'da geçmek çok da gerekli değil diyorlardı. Açıkçası kulak içi olmadığı sürece ortalama bütçedeki kulaklıklarada okeyim ama 1500TL'yi sonuna kadar hak edecekse Q30u almayada okeyim, Sennheiser cx Wireless kullanmıştım hiç beğenmedim şaşırtmıştı Sony WHCH500 ve JBL'in ses kalitesi vb okeydi ama konforları yoktu umarım Q30'da hepsi vardır ve taklaya getirmez. Yine de her zamanki gibi ek öneri ve bilgilere açığım.
Q10 ile Q30 arasındaki farkı anlatamazsınız bile. Aralarında 1000TL olmasının sebebi de bu zaten. Bende Q10 da var. Q10'da sadece konfor var diyebilirim. Tizler çok patlıyor, baslar güçlü ama çok boğuk.

Q30 fiyatının hakkını verir çünkü konforu iyi. Ses engelleme modunu açıp metroda kullanıyorum ve sesin büyük çoğunluğunu kesiyor. Tizlerini fiyatına göre beğendim, baslara çok bakmadım ama geri planda geldi. Ekolayzer ayarıyla düzelten görmüştüm forumda.

350BT bana kalırsa konforsuz bir kulaklık. Media Markt'a falan giderseniz oralarda inceleyebilirsiniz 350BT'yi. Özellikle ped tasarımını beğenmedim ben. Ses kalitesine bir şey diyemem çünkü Sennheiser kalitesi var.

Bu ikili arasından Q30 daha iyi ama beklentiyi çok yükseltmemek gerek. Öbür bilindik markaların iyi kulaklıkları artık çok uçuk fiyatta olduğundan Q30 tek seçenek gibi kalıyor. Yoksa Sony XM4-5 ile Sennheiser Momentum 3-4 önermek isterdim açıkçası.

Siz yine de hemen karar vermeyin. Dediğiniz doğru 1500 büyük para. Ben tam 1 sene önce kara cuma ya da Kasım indirimlerinde 689'a sipariş vermiştim. Siz biraz daha araştırıp o şekilde karar verin.

Q10 ile Q30 arasındaki farkı anlatamazsınız bile. Aralarında 1000TL olmasının sebebi de bu zaten. Bende Q10 da var. Q10'da sadece konfor var diyebilirim. Tizler çok patlıyor, baslar güçlü ama çok boğuk.

Q30 fiyatının hakkını verir çünkü konforu iyi. Ses engelleme modunu açıp metroda kullanıyorum ve sesin büyük çoğunluğunu kesiyor. Tizlerini fiyatına göre beğendim, baslara çok bakmadım ama geri planda geldi. Ekolayzer ayarıyla düzelten görmüştüm forumda.

350BT bana kalırsa konforsuz bir kulaklık. MediaMarkt'a falan giderseniz oralarda inceleyebilirsiniz 350BT'yi. Özellikle ped tasarımını beğenmedim ben. Ses kalitesine bir şey diyemem çünkü Sennheiser kalitesi var.

Bu ikili arasından Q30 daha iyi ama beklentiyi çok yükseltmemek gerek. Öbür bilindik markaların iyi kulaklıkları artık çok uçuk fiyatta olduğundan Q30 tek seçenek gibi kalıyor. Yoksa Sony XM4-5 ile Sennheiser Momentum 3-4 önermek isterdim açıkçası.

Siz yine de hemen karar vermeyin. Dediğiniz doğru 1500 büyük para. Ben tam 1 sene önce Kara Cuma'ya da kasım indirimlerinde 689'a sipariş vermiştim. Siz biraz daha araştırıp o şekilde karar verin.

Kusura bakma pek forum kullanmıyorum geç cevap veriyorum, güncel kullandığım Sony wh-ch 500 ve mutluyum fakat kırıldı dışarıda kullanamıyorum o yüzden yeni bir kulaklık arayışındaydım fakat çok bakacak araştırılacak bir kulaklık da yok yani genel olarak ortalamanın altında bir şey oluyor 1500TLYE(80$) malum ülke durumu kur vb. o yüzden çok para harcayıp harcamamak arasında kalıyorum çünkü Sennheiser cx 1350TL olmasına rağmen bayağı üzmüştü neyse sporda sorun çıkartmayacaksa ve uzun süre kullanabileceksem Q30 alabilirim son paramla fakat çok gerek yok Q10 al paran cebinde kalsın dersen ona da hayır demem açıkçası en iyi seçim ne bilmiyorum.

HD350BT önermem pek o bütçe için sanırım o bütçede bir tek Q30 kalmış bütçe 600 civarı eklenebilirse Q35 var şu an fiyatı ucuz sayılır mevcut piyasada. Ayrıca Q10, Q30 ve Q35'te kullandım Anker kulak üstü tarafında en çok aktif olarak Q10 ve Q35 kullandım arada bariz bir fark var Q10 ile Q35 arasında. Q30 ve Q35 arasında uçurum fark yok ama Q35 daha iyi malzeme kalitesi codec desteği ve ses yüksekliği tarafında Q35'in BT sürümü bence berbat ama 700TL civarı kulaklıklarda bile BT5.2 varken BT5.0 kullanılması üzücü olsa da oyun için değil ise pek etkilemez sizi.

HD350BT önermem pek o bütçe için sanırım o bütçede bir tek Q30 kalmış bütçe 600 civarı eklenebilirse Q35 var şu an fiyatı ucuz sayılır mevcut piyasada. Ayrıca Q10, Q30 ve Q35'te kullandım Anker kulak üstü tarafında en çok aktif olarak Q10 ve Q35 kullandım arada bariz bir fark var Q10 ile Q35 arasında. Q30 ve Q35 arasında uçurum fark yok ama Q35 daha iyi malzeme kalitesi codec desteği ve ses yüksekliği tarafında Q35'in BT sürümü bence berbat ama 700TL civarı kulaklıklarda bile BT5.2 varken BT5.0 kullanılması üzücü olsa da oyun için değil ise pek etkilemez sizi.

Teşekkür ederim peki ya 1000TL altı öneriniz var mı?

Q10 veya SoundSurge 85.

Peki 2'sinden birini almak mı daha mantıklı yoksa doğrudan Q30'umu almak daha mantıklı yani illa 800 900 TL fark vermem gerekli mi yoksa bu 2 kulaklıkdan biride beni sorunsuz bir şekilde götürür mü? Yine incelemelere vb. baktım da SoundSurge 190TL'ye aldım diyeni bile gördüm şu an 815TL Q30'da 1600TL bu farka değer mi çünkü aşırı büyük bir fark var, karşılaştırma için güncel olarak WH-CH500 kullanıyorum.

Peki 2'sinden birini almak mı daha mantıklı yoksa doğrudan Q30'umu almak daha mantıklı yani illa 800 900 TL fark vermem gerekli mi yoksa bu 2 kulaklıkdan biride beni sorunsuz bir şekilde götürür mü? Yine incelemelere vb. baktım da SoundSurge 190TL'ye aldım diyeni bile gördüm şu an 815TL Q30'da 1600TL bu farka değer mi çünkü aşırı büyük bir fark var, karşılaştırma için güncel olarak WH-CH500 kullanıyorum.

190TL 2018 yılında falandır gayet de normal o fiyattan alması Q10'da zamanında 189TL'di. Sorunsuz bir şekilde götürür ben Türkiye'de ilk Q10 alanlardanım 2019 başından aktif bir şekilde kullanıyorum 4-5 ay önce pedleri patladı garanti değiştrdi gayet düzgün şu an bir sorunu yok. Q30 daha bir Premium hissiyat verilmesi adına ve ses kalitesi ANC özelliğim olsun dersen alınabilir.

Geri
Yukarı