1500 TL'ye monitör tavsiyesi

ahmettaha124

Hectopat
Merhabalar, benım 1500 TL bir butcem var. Bir monitör arıyorum ama buyukluk konusunda karar veremedim. CS, Valorant ve LoL gibi oyunlar; bir de Forza Horizon, ETS, Assetto Corsa gibi oyunlar oynayacagim. Buyukluk konusunda kac inc secersem daha iyi olur? Yanıtlarınızı bekliyorum.

Bu bütçeye 1080p olur.

27 inch'de 1080p uzaktan bakmıyorsanız pikselleşme yapar + rekabetçi oyunlar için büyük gelebilir.

Ben 24 inch öneririm. Önereceğim monitörler ise;

Samsung 24 İnç CRG50 144Hz FreeSync Kavisli VA Gaming Monitör 144 Hz Curved ve VA panel, çok güzel bir monitör.

Bu nasıl?

TN panel biraz daha soluk diğer panellere göre. @Cem Cesur attığı monitör daha iyi, 21 Hz için TN alınmaz bence.

Samsung 24 İnç CRG50 144Hz FreeSync Kavisli VA Gaming Monitör 144 Hz Curved ve VA panel, çok güzel bir monitör.

TN panel biraz daha soluk diğer panellere göre. @Cem Cesur attığı monitör daha iyi, 21 Hz için TN alınmaz bence.

Alan kişi CS:GO'yu ne derece de ve nasıl oynuyor bilmem ancak TN panel diğer panellere göre gecikme konusunda daha iyi ve ben şahsen asansörlü bir monitör tercih ederdim. CS:GO'yu monitöre yakın oynuyorum ve monitörün iyi bir ayağa sahip olması lazım bunun için.

Alan kişi CS:GO'yu ne derece de ve nasıl oynuyor bilmem ancak TN panel diğer panellere göre gecikme konusunda daha iyi ve ben şahsen asansörlü bir monitör tercih ederdim. CS:GO'yu monitöre yakın oynuyorum ve monitörün iyi bir ayağa sahip olması lazım bunun için.

Gecikme olayı önemli değil, pazarlama diyebiliriz. 60 ms ile GeForce Now kullanıyorum, anca anlaşılıyor. Yani 4 ile 1 arasında fark yok.

Gecikme olayı önemli değil, pazarlama diyebiliriz. 60 ms ile GeForce Now kullanıyorum, anca anlaşılıyor. Yani 4 ile 1 arasında fark yok.
Çok çok alakasız bir örnek vermişsiniz. Sondaki çıkarımınız da çok yanlış maalesef.

Geforce Now'daki gecikme eylemin aktarılma gecikmesi.

Monitördeki gecikme ise bambaşka bir şey. 4ms-1ms diye bahsettiğimiz şey piksellerin belirli bir renkten diğerine renk değiştirme süresidir

Mesela 1ms GtG (Grey To Grey, yani griden tekrar griye).

Ve bu fark ghosting olarak, hareketli bir cismin anlaşılırlığı olarak rahat rahat anlaşılabilir.

Hissedilemez diye bahsettiğiniz şeye, yani Geforce Now'daki gecikme türüne benzer şeye, monitörlerde "İnput Lag" deniyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı