1500 TL'ye Sistem Tavsiyesi

dexlampers

Kilopat
Merhabalar. Öncelikle ben 1500 liraya kadar bilgisayar toplamak istiyorum. Elimde Aopen h600 kasa ve aopen 400w power supply bulunmakta. Sizce yeni kasa ve PSU alarak mı sistem toplamalıyım yoksa bu kasaya toplasam da olur mu ? Son olarak da bana kasa ve monitör hariç (ama yok derseniz yeni kasa al diye kasa da önerebilirseniz sevinirim) 1500 liraya kadar sistem önerebilir misiniz ? Genellikle oyun amaçlı kullanacağım ve beni bi 2-3 yıl götürmesi gerekli. Bütçede oynamalar olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Öncelikle ben 1500 liraya kadar bilgisayar toplamak istiyorum. Elimde Aopen h600 kasa ve aopen 400w power supply bulunmakta. Sizce yeni kasa ve PSU alarak mı sistem toplamalıyım yoksa bu kasaya toplasam da olur mu ? Son olarak da bana kasa ve monitör hariç (ama yok derseniz yeni kasa al diye kasa da önerebilirseniz sevinirim) 1500 liraya kadar sistem önerebilir misiniz ? Genellikle oyun amaçlı kullanacağım ve beni bi 2-3 yıl götürmesi gerekli. Bütçede oynamalar olabilir.

AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm İşlemci 295 TL
GIGABYTE 990XA-UD3 AMD 990X/SB950 AM3+ DDR3 2000MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart 248 TL
CORSAIR VS SERİSİ 550W GÜÇ KAYNAĞI 137 TL
ASUS DRW-24B5ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI 55 TL
GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram 185 TL
SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk 155 TL
SAPPHIRE HD7850 O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı 430 TL

TOPLAM: 1.505 TL

NOT:
Eğer kasan bu ise veya buna benzer ise: AOpen H600B - Introduction and Specifications
ATX kasadır yukardaki sistemi toplayabilirsin. Fakat yinede toplayacağın yerden anakart ile güç kaynağının sığmasına dikkat et.

Tamam teşekkürler. Kasam o kasadan. Dediklerinizi de dikkate alacağım.

Kasa ve PSU'nun ne kadar eski olduğuna bağlı. Bunu belirt. 2 yıldan eski ise yeni öneririz çünkü kapasitörler eksimiştir ve o PSU'dan ahyır gelmez.

Yaklaşık 4-5 yıllık ikisi de.

Kasa da sıkıntı olmaz, sanmam. Yine de Arduo'nun dediği gibi dikkat et sığmasına.

Ben biraz işlemciyi ve anakartı düşürüp oyunda performansını arttıracak ekran kartını yükseltip bir tavsiyede bulunayım. Bir de 80+ PSU koyacağım.

Ürün Fiyat Adet KDV Dahil Tutar *Avantajlı Tutar
XIGMATEK
TAURO SERİSİ 80PLUS 500W GÜÇ KAYNAĞI
69,00 USD 159,99 TL *119,99 TL
SAPPHIRE
HD7870XT GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı
329,00 USD 762,85 TL *572,14 TL

_____________________________________________________________________________________________________________TOPLAM 1.537 TL

Eğer OC yapmayacaksan stok fanla da kullanabilirsin. O zaman 1500 TL'nin de altına düşersin.

Kasa da sıkıntı olmaz, sanmam. Yine de Arduo'nun dediği gibi dikkat et sığmasına.

Ben biraz işlemciyi ve anakartı düşürüp oyunda performansını arttıracak ekran kartını yükseltip bir tavsiyede bulunayım. Bir de 80+ PSU koyacağım.

Ürün Fiyat Adet KDV Dahil Tutar *Avantajlı Tutar
XIGMATEK
TAURO SERİSİ 80PLUS 500W GÜÇ KAYNAĞI
69,00 USD 159,99 TL *119,99 TL
SAPPHIRE
HD7870XT GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı
329,00 USD 762,85 TL *572,14 TL

_____________________________________________________________________________________________________________TOPLAM 1.537 TL

Eğer OC yapmayacaksan stok fanla da kullanabilirsin. O zaman 1500 TL'nin de altına düşersin.

Teşekkürler bakacağım buna da. Kasaya sığacağını düşünüyorum eski de olsa artık bu kasaya toplarım. Sığmazsa yeni bir kasa almak şart :)

- - - Güncellendi - - -

Alacağım parçalar büyük ihtimalle kasaya sığacak ama acaba psu almak yeterli olur mu yoksa ayriyeten bir şeyler gerekir mi ?

Saçma sapan olmuş bence kızmak , darılmak yok.

- - - Güncellendi - - -

Teşekkürler bakacağım buna da. Kasaya sığacağını düşünüyorum eski de olsa artık bu kasaya toplarım. Sığmazsa yeni bir kasa almak şart :)

- - - Güncellendi - - -

Alacağım parçalar büyük ihtimalle kasaya sığacak ama acaba psu almak yeterli olur mu yoksa ayriyeten bir şeyler gerekir mi ?

PSU yeterli olur ancak içim raha etsin diyorsan şuna geçiş yapabilirsin. Hatta 20 lira fark var al bence bunu.

Saçma sapan olmuş bence kızmak , darılmak yok.

- - - Güncellendi - - -

PSU yeterli olur ancak içim raha etsin diyorsan şuna geçiş yapabilirsin. Hatta 20 lira fark var al bence bunu.

Evet o en son önerdiğin psuyu almayı düşünüyorum. Bir de kasa biraz küçük ama HD7870 XT sığıyor ancak biraz küçük olduğu için ısınma sorunu olur mu ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı