15000-35000 TL arası laptop önerisi

• Konuyu başlatan KITT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 631
Bütçe
15000-35000

KITT

Gigapat
Makaleler
6
Yer
Nordrhein-Westfalen
Evet fiyat aralığını doğru okudunuz. Yeter ki aşağıdaki kriterler sağlansın başka bir şey istemiyorum. 8GB RAM'li önereceğiniz modellere takviye yapabilirim sorun değil.

Kriterler:
  • Şarjı iyi gitsin
  • Ekran panel kalitesi iyi olsun
  • Kronik bir sorun olmasın
  • Ekran kartı TDP değeri düşük olmasın, örnek olarak 3050 var ise en az 90W, 3060 var ise en az 130W gibi...

Bana güncel i5/R5 + 3050 şeklinde laptoplar yeterli aslında. İş ve hafif oyunlar için kullanacağım laptopu. Mesela aşağıdaki modellere baktım ve neden tercih etmediğimi altlarına yazdım. Bütçeyi 15'ten 35'e çıkarsam bile sorunlar bitmiyor. Bu şekilde sorunlar istemiyorum.

Acer Nitro 5 (6600H 8GB 3050 ve 12700H 8GB 3060 modelleri) / 17000 TL ve 25500 TL
Ekran paneli kötü (%55 sRGB nedir arkadaş...)
Şarjları iyi gitmiyor

ASUS ROG STRIX G15 (6800H 16GB 3060) / 31000 TL
Kronik sorunlu, almak kumar oynamaya benziyor
Satıcısı sıkıntılı

ASUS TUF A15 (6800H 16GB 3060) / 27000 TL
Isınma sorunu mevcut

Lenovo Legion 5 (5800H 16GB 3060) / 30000 TL
RAM'leri kötüymüş

@Artoria Pendragon

Son düzenleyen: Moderatör:
Legion'u sırf RAM'den vazgectiysen pek mantıklı değil açıkçası, değiştirirsin olur biter. Diğerlerine nazaran sorunsuz denebilecek laptop Legion çünkü, eğer STRIX'le uğraşmak istemiyorsan.

Seçeneklere bakınca bana da en mantıklısı o geldi.

Kasası nasıldır Legion 5'in? Kaliteli sert plastik mi? Isınma sorunu yaşatır mı? Bilinen bir sorunu var mı?

Kaliteli sert plastik, idare eder bir soğutması var. RAM sorunu dışında hayır.

Anladım.

Psref sitesinde modelde Wi-Fi 6 bulunmadığını gördüm.

Birkaç araştırmayla daha da Wi-Fi sorunları olduğunu gördüm. Cihazı Wi-Fi ağırlıklı kullanacağımdan dolayı bağlantı sorunları çekmemek için bir şundan almam gerekecek.

Kendim zarar vermeden parça değişimi yapsam garanti dışı kalır mı cihaz? Bu konu hakkında Lenovo'nun politikası nedir bir bilgin var mı?

Anladım.

Psref sitesinde modelde Wi-Fi 6 bulunmadığını gördüm.

Birkaç araştırmayla daha da Wi-Fi sorunları olduğunu gördüm. Cihazı Wi-Fi ağırlıklı kullanacağımdan dolayı bağlantı sorunları çekmemek için bir şundan almam gerekecek.

Kendim zarar vermeden parça değişimi yapsam garanti dışı kalır mı cihaz? Bu konu hakkında Lenovo'nun politikası nedir bir bilgin var mı?

Zarar vermediğin sürece garanti dışı bırakmıyor termal yenilemede bile, parça değişiminede izin veriyor yani.

Zarar vermediğin sürece garanti dışı bırakmıyor termal yenilemede bile, parça değişiminede izin veriyor yani.
Bilgi için teşekkürler. Siparişi geçtim. Önce laptop geldiğinde bir test edeceğim Wi-Fi kartını, ona göre de Intel kart alıp almamaya karar veririm.

Bu modeli görmüştüm. Özellikleri gayet güzel fakat ekranı büyük ve panel kalitesi kötü... Ayrıca bataryası biraz düşük kalıyor.

Bilgi için teşekkürler. Siparişi geçtim. Önce laptop geldiğinde bir test edeceğim Wi-Fi kartını, ona göre de Intel kart alıp almamaya karar veririm.

Bu modeli görmüştüm. Özellikleri gayet güzel fakat ekranı büyük ve panel kalitesi kötü... Ayrıca bataryası biraz düşük kalıyor.

Hayırlı olsun, ekstra olarak Nitro Max Q ve MUX yok, kalite olarak da tabii ki de Legion'dan düşük. Mantıklı bir seçenek değil.

Hayırlı olsun, ekstra olarak Nitro Max Q ve MUX yok, kalite olarak da tabii ki de Legion'dan düşük. Mantıklı bir seçenek değil.
Teşekkürler. Geldiğinde unutmazsam buraya geri dönüş yaparım.

Laptop bugün geldi. BIOS dahil güncelleştirmelerin hepsini hallettim. Şu an bir sorun yok gibi duruyor. Daha oyun testi gerçekleştirmedim, onu da yapınca buraya yazarım.

Cihaz hakkında merak ettiğiniz şeyler varsa sorabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı