15000 TL hazır sistem önerisi

Hurry

Centipat
Sıkı bir Metro hayranıyım Metro Exodus'u 4K Extreme'de oynatacak bir PC alacağım ne önerirsiniz? (4K monitörüm var, monitör dahil değil)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 4K Ultra'da size tek randıman verecek kart RTX 2080 Ti gibi duruyor şu anlık onunda sadece tek başına bedeli 12 bin civarı bütçeniz kurtarmayabilir.

Hazır sistem almayın kendiniz toplayın,
i7-7700K.
16 GB DDR4 3000MHz RAM 2x8.
RTX 2070 Super.
700W 80Plus PSU.
MSI Extreme anakart.
Samsung 960 Evo 500 GB + 2 TB HDD 7200RPM.
15000TL bütçeye nasıl 2070s önerdiniz anlayamadım açıkçası.
Hocam 4K Ultra'da size tek randıman verecek kart RTX 2080 Ti gibi duruyor şu anlık onunda sadece tek başına bedeli 12 bin civarı bütçeniz kurtarmayabilir.
2080s'de gayet yeterli bence. 4K ve RTX devredeyken en yüksek ayarlarda 40-55fps arası veriyor. Ayarlar biraz düzenlenirse 60fps alınır.

Belirttiğim gibi bu bütçeye alınabilecek en mantıklı kart 2080s. MSI Gaming X Trio modelini önerirdim ancak bu modele sahip bir hazır sistem bulamadım.

Şu sistemde işlemciyi 3700x veya 3800x (arada oyun açısından fark yok açıkçası, fiyat olarak 3800x 200TL daha pahalı tamamen sizin tercihiniz) anakartı Asus tuf B450 (x570 önerirdim ancak hazır sistemlerde çok opsiyon bulunmuyor, bu sistemde de seçme imkanımız olan en iyi anakart bu) olarak değiştirerek alabilirsiniz. 11800TL yapıyor değişikliklerle birlikte. SSD konusuna gelince incehesap çok bir seçenek vermemiş bize ve seçeneklerden en iyisi samsung 860 evo modeli. Bu modeli seçerek sipariş verip ayrıca başka bir yerden SSD alarak takabilirsiniz. Ya da 1tb'lık bir hdd seçip aynı şekilde başka yerden ssd alıp takabilirsiniz.

Belirttiğiniz bütçeyi sonuna kadar kullanacak daha iyi bir sistem bulamadım. Ancak montaj hizmeti sağlayan sitelerden toplayıp almak konusunda bir sıkıntınız yoksa o şekilde bir sistem de önerebilirim.

Arkadaşımız belirtmiş Extreme ayarlar diyor yani herhangi bir ayarı kısmadan oyunu yaşamak istiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
2080 Super 4K Ultra'da her şey açık sakin sahnelerde bile 40-50 FPS arası seyrediyor sert çatışmada bu değer 30-40 arasına gerileyecektir muhtemel tabii tercih arkadaşımızın.

Arkadaşımız belirtmiş Extreme ayarlar diyor yani herhangi bir ayarı kısmadan oyunu yaşamak istiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
2080 Super 4K Ultra'da her şey açık sakin sahnelerde bile 40-50 FPS arası seyrediyor sert çatışmada bu değer 30-40 arasına gerileyecektir muhtemel tabii tercih arkadaşımızın.
RTX devredeyken bu değerleri alıyor. RTX kapatılıp sabit 60fps alınabilir. Ya da RTX ile oynamak istiyorsa bazı ayarları biraz kısabilir.

Mutlaka hazır sistem olacaksa bileşenleri kaliteli üst seviye bir bilgisayar olarak bu var.
Parçalar ayrı ayrı alınarak daha farklı kombinasyonlar yapılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı