15000 TL mimarlık için laptop önerisi

Bütçe
15000
Ben de bu üç bilgisayar arasında kalmış durumdayım. En son tasarımlarını daha çok beğendiğim için HP ve Dell ikilisine indirdim seçeneklerimi. Dell bilgisayarı kendi nazarımda daha güvenilir bir satıcıda buldugum için almayı düşünüyordum ama ekranının 120 Hertz olduğunu fark ettim bilgin olsun.

Ben de bu üç bilgisayar arasında kalmış durumdayım. En son tasarımlarını daha çok beğendiğim için HP ve Dell ikilisine indirdim seçeneklerimi. Dell bilgisayarı kendi nazarımda daha güvenilir bir satıcıda buldugum için almayı düşünüyordum ama ekranının 120 Hertz olduğunu fark ettim bilgin olsun.

Hertz durumu öncelik değildi benim için işlemci ve ekran kartı için bu modelleri seçmiştim sonra diğer bilgileri değerlendirdim ama yine de uyarı için teşekkürler siz hangi kullanım amacıyla bu modelleri seçmiştiniz.

Bence o Acer'i listeden silin çünkü diğerleriyle arasında işlemci olarak çok fark var.

Hocam benim tercihim Omen'den yana biraz ileriki dönemde SSD geliştirmesi yapabilirim diye düşündüm Acer'i işlemcisi diğerlerine göre geri olsa da fiyat bandında kayda değer özellikleri var diye eklemiştim listeye sizin öneriniz hangisi olurdu.

Hocam Acer'ı almayı ben gerçekten düşünüyordum, forumda da çok konu açtım bununla ilgili ve gerçekten de çok iyi bir laptop. Ancak benim yurt dışına çıkma imkanım var bu yüzden Dell Alienware M15 R4 veya R6'yı alacağım. Aşağı yukarı aynı fiyata geliyorlar. Ama dediğim gibi eğer öyle bir imkanım olmasaydı Acer'ı ciddi manada düşünüyordum.

Acer'i seçmenizin sebebi neydi? Diğerlerinden iyi dediğiniz yönü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hertz durumu öncelik değildi benim için işlemci ve ekran kartı için bu modelleri seçmiştim sonra diğer bilgileri değerlendirdim ama yine de uyarı için teşekkürler siz hangi kullanım amacıyla bu modelleri seçmiştiniz

Hocam benim tercihim Omen'den yana biraz ileriki dönemde SSD geliştirmesi yapabilirim diye düşündüm Acer'i işlemcisi diğerlerine göre geri olsa da fiyat bandında kayda değer özellikleri var diye eklemiştim listeye sizin öneriniz hangisi olurdu

Acer'i seçmenizin sebebi neydi diğerlerinden iyi dediğiniz yönü nedir?

Dışarıdan görüntü olarak HP Omen daha güzel görünüyor ama Dell'de bildiğim kadarıyla MUX Switch var ve içinde Windows dahil geliyor o yüzden Dell daha mantıklı.

hertz durumu öncelik değildi benim için işlemci ve ekran kartı için bu modelleri seçmiştim sonra diğer bilgileri değerlendirdim ama yine de uyarı için teşekkürler siz hangi kullanım amacıyla bu modelleri seçmiştiniz

hocam benim tercihim omenden yana biraz ileriki dönemde ssd geliştirmesi yapabilirim diye düşündüm aceri işlemcisi diğerlerine göre geri olsa da fiyat bandında kayda değer özellikleri var diye eklemiştim listeye sizin öneriniz hangisi olurdu

aceri seçmenizin sebebi neydi diğerlerinden iyi dediğiniz
Benimde kullanım amacım sizinle oldukça paralel. Genel olarak Cad/Gis odaklı işlerde kullanacağım, bazen oyun da oynayabilirim ama çok yüksek bir oyun performansı beklemiyorum o yüzden 3070/3080 modellerine bakmıyorum. Önümüzdeki hafta şehir dışında olacağım için iki hafta sonra alacağım ve Dell modeline daha yakınım. Numpad, Windows ve Mux switch benim görebildiğim artılar. 120 hertz bir eksiklik gibi duruyor ama henüz 144 ve 120 arasındaki farklar için bir araştırma yapmadım.

https://www.hepsiburada.com/asus-ro...ilgisayar-p-HBCV000008SRHC?magaza=Hepsiburada bütçeyi biraz aşarsanız çok iyidir hocam, onun dışında 5800H Omen önerimdir.

Hertz durumu öncelik değildi benim için işlemci ve ekran kartı için bu modelleri seçmiştim sonra diğer bilgileri değerlendirdim ama yine de uyarı için teşekkürler siz hangi kullanım amacıyla bu modelleri seçmiştiniz.

Hocam benim tercihim Omen'den yana biraz ileriki dönemde SSD geliştirmesi yapabilirim diye düşündüm Acer'i işlemcisi diğerlerine göre geri olsa da fiyat bandında kayda değer özellikleri var diye eklemiştim listeye sizin öneriniz hangisi olurdu.

Acer'i seçmenizin sebebi neydi diğerlerinden iyi dediğiniz yönü nedir?

Tasarım olarak çok hoşuma gidiyor ve uzun yıllar Acer kullandım bu yüzden biraz sempatim var ancak HP Omen'in işlemcisinin Ryzen 7 5800H olduğunu görmemiştim. Oyun için alacak olsaydınız pek bir şey fark etmezdi ama mimarlık için alacaksınız. Ben de Omen derim. Hele ki @ArthurMorgan33 hocamın HP için linkini bıraktığı sitede fiyatı 13.000 TL olmuşken kaçırılmamalı.

HP vs Dell bilgisayarlar için yeni öğrendiğim bir konuyu da aktarayım. HP modelin işlemci ve GPU soğutucuları direkt arka kapak açıldığında erişilebiliyor Dell'de ise anakartın arkasında yer aldığından termal macun değişimi gibi işlemler için tüm cihazın sökülmesi gerekiyor. Bence uzun süreli kullanımlar için önemli bir fark.

1 : Dell Thermal Paste
2 : Hp Omen Thermal Paste

Dell'de karar kılmışken bu durum biraz hayal kırıklığı yarattı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı