15000 TL motosiklet önerisi

yigitrocks

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
10-15k arası bütçe ile scooter motosiklet almaya karar verdim. Şu an için araştırma ve para biriktirme aşamasındayım. 1 sene sonra alacağım. 1 sene sonrası için şimdiden araştırmak veya fiyat çıkartmak saçmalıktan başka bir şey değil biliyorum ama gene de merak ettim. 10-15k arası 125'lik scooter ne alınabilir? Benim için önemli olan 2 şey var, hızlı olması ve şık durması. Zaten 1 Max 2 sene sonra supersport geçmeyi düşünüyorum. Hem başlangıç olarak kendimi hazırlamak hem de ailemin gözünde motorla tecrübe kazanmak için scooter tercih edeceğim. Aklımda şu anda hoşuma giden 2 model var, arora freedom 125 ve mash 125i. Arora freedom beğendiğim tarzda olan türden. Mash 125i de aynı şekil görünüş olarak bu tarz bir şeyler istiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çin malı scooter'lerden uzak dur. 2. el Honda Spacy 110 al, koruma demiri taktır ve öğrenene kadar kullan dur. Söylediğin motosiklet modelleri arıza çıkarma potansiyeli yüksek olan modeller.

Hocam ben ileride

Honda CBR 125 R

Yamaha YZF R125

KTM RC 125

Bunlardan birini düşünüyorum.
Honda'nın temizleri yok denicek kadar az ya. Yamaha da pahalı geliyor bana hem fazla yakıyor hem de yedek parçaları pahalı. KTM'yi ilk defa duydum biraz baktım güzel bir şeye benziyor. Neyse zaten benim supersport almam için bi 3 sene rahat var önümde o yüzden şuanlık ilgi alanıma girmiyorlar. Bizimkiler izin verse 2 sene önce CBR 125R çekmiştim 15-20K arasıydı o zaman temizleri.

"Küfürlü"
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Scooter arıyorum. Ayrıca alıcak olsam da bunu almazdım hocam gözünüzü seviyim bu ne :D
Çin malı scooter'lerden uzak dur. 2. el Honda Spacy 110 al, koruma demiri taktır ve öğrenene kadar kullan dur. Söylediğin motosiklet modelleri arıza çıkarma potansiyeli yüksek olan modeller.
Hocam bu attıklarım Çin malı mı? Tarz olarak hoşuma gittiler açıkçası ama siz böyle diyince bi şüpheye düştüm. Arora 125 modelini aylık 1125 liraya 12 ay taksitle alabiliyorum. 13.500'e geliyor koruma demiri de var, bagajı da var, tarz olarak da çok hoş duruyor alınmaz mı sizce? Bu arada Honda Spacy 110'a baktım da temizleri pahalı ya bütçemi aşıyor yeni modelleri falan 30K'lara satılıyor.

Son düzenleme:
@yigitrocks Arora AR125-48 2015 modelini alıp 2 yıl sorunsuz kullanmıştım ama Youtube'de Motomania İzmir kanalındaki Gökhan abi Çin malı motosikletlerde vitesli bir nebze ama scooter'lerine asla bulaşmayın diyordu. Ondan dedim.

Sen dediğim kanalın videolarını izle, kendisi motosiklet tamircisi bir abimiz. Hatta canlı yayınına denk gelirsen bir danış, sor. O seni yönlendirir zaten. Araştırmadan etmeden sakın gidip kafana göre hareket etme. Sonra satarken yok fiyatına satarsın haberin olsun.

@yigitrocks Arora AR125-48 2015 modelini alıp 2 yıl sorunsuz kullanmıştım ama Youtube'de Motomania İzmir kanalındaki Gökhan abi Çin malı motosikletlerde vitesli bir nebze ama scooter'lerine asla bulaşmayın diyordu. Ondan dedim.

Sen dediğim kanalın videolarını izle, kendisi motosiklet tamircisi bir abimiz. Hatta canlı yayınına denk gelirsen bir danış, sor. O seni yönlendirir zaten. Araştırmadan etmeden sakın gidip kafana göre hareket etme. Sonra satarken yok fiyatına satarsın haberin olsun.
Kendisine İnstagram'dan yazdım. Bakalım ne dicek.

AEA'nın çin malı motorlar konusunda dediği çok iyi bir şey vardı. Şimdi sen öğrenmek istiyorsun ama bu motorda fren yok, gaza bassan gitmiyor, bazıları düz bile gidemiyor, biraz kullansan sanayiden çıkmadığı için binemezsin söyledikleri bu bağlamda bir şeydi tam olarak hatırlamıyorum şu an piyasanın farkındayım gerçekten çok pahalılar fakat çin malı motorlar gerçekten çok binelecek seviyede değil.

AEA'nın çin malı motorlar konusunda dediği çok iyi bir şey vardı. Şimdi sen öğrenmek istiyorsun ama bu motorda fren yok, gaza bassan gitmiyor, bazıları düz bile gidemiyor, biraz kullansan sanayiden çıkmadığı için binemezsin söyledikleri bu bağlamda bir şeydi tam olarak hatırlamıyorum şu an piyasanın farkındayım gerçekten çok pahalılar fakat çin malı motorlar gerçekten çok binelecek seviyede değil.
Ya direkt olarak bu motor (Arora 125) hakkında ne bir inceleme ne de bir yazı bulabildim o yüzden pek fikir sahibi olamıyorum. Gerçekten çok şık duran bir motor üstelik ucuz da. Hani 2 sene binsem zaten supersport çekicem 13'e alsam 6-7'ye satsam okey yani. 2 sene idare etmez mi diyosunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı