15000 TL sistem toplama

Bütçe
15000tl

Koray1246

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle yazım biraz uzun olacak. Lütfen derdimi sabırla okuyup yardımcı olursanız müteşekkir kalırım. Mining için PC konusunu bugün yayınlanan canlı yayında sordum ve Ali bey böyle bir videonun planda olmadığını söyledi. O yüzden foruma yazma tercihinde bulundum.

Yıllardır uzaktan uzaktan takip ettiğim Technopat Sosyal'e ancak işim düşünce üye oldum. Bu utanç verici gelişmeyi aktardıktan sonra yardım istediğim konuya geleyim. 24 yaşındayım. Sağlık çalışanıyım. Covid de geçirdim. Yıllardır böyle bir fikir aklımdaydı. Dedim ki ne zaman öleceğim belli değil, bari bir keyif yapacağım hobim olsun.

En son masaüstü PC'im olduğunda Euro 2008 vardı. O günden beridir oyunlarla aram yok. Yıllardır PS5'i bekledim. Fakat elimdeki Celeron işlemcili laptop un yetersiz kalması ve PS5'in ve oyunlarının fiyatının yüksek olması üzerine masaüstü toplama kararı aldım. Oyun olarak triple a oyunlar oynar mıyım inanın bilmiyorum. Başlangıçta muhtemelen FIFA Formula1 tarzı oyunlar oynayacağım fakat toplayacağım sistemin en azından 5 6 yıl beni götürmesini ve yarın öbür gün triple a oyun oynamak istediğimde bana zorluk çıkarmamasını istiyorum.

Monitör harici olacak bu sistemde sonradan takılması daha kolay ve ucuz olan parçalar 2. planda kalacak benim için. Örneğin RAM gibi. Yani RAM 64 değil de 16 olsa da kafi. Gündüzleri ben çalışırken PC mining yapsın, akşamları da birkaç saat oyun oynayayım istiyorum. Bu RGB ışıklandırmalar nedense hoşuma gidiyor o yüzden kasası güzel, ışıklı bir PC dışında şu olsun bu olsun gibi bir takıntım yok. Birkaç saat oyunun dışında da 4K film izlemek gibi bir düşüncem de var.

Sabit fikirli değilim. Beklentilerime göre "bütçeyi 20000'e çıkarırsan bak şunlardan dolayı şu daha mantıklı olur." Veya "kardeşim bak şu parçaları al, 3 4 sene sonra da istediğin ekran kartını alırsın, zaten oynadığın oyunlar çok fazla güç gerektirmiyor. Bütçeni şu fiyata indirebilirsin ya da şunlara ağırlık verebilirsin." Fikirlerine açığım.

Yardımlarınızı bekliyorum ey yazarlar. Sabredip okuyan ve yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 5600X veya 5800X falan önerecektim fakat stoklarda olmadıkları için bunu koyuyorum:

Yaklaşık 14813 TL. Çözüm cevap seçerseniz sevinirim :).

Hocam 5600X veya 5800X falan önerecektim fakat stoklarda olmadıkları için bunu koyuyorum:

Yaklaşık 14813 TL. Çözüm cevap seçerseniz sevinirim :).
Çok teşekkür ederim bayağı beğendim önerdiklerini. Dediğin şeyin nerden yapıldığını bilmiyorum ama söylersen seve seve yapabilirim hocam :)

Çok teşekkür ederim bayağı beğendim önerdiklerini. Dediğin şeyin nereden yapıldığını bilmiyorum ama söylersen seve seve yapabilirim hocam :).
Hocam beğen simgesinin yanında veya yine alt kısımlarda "en iyi cevap olarak işaretle" tarzı bir seçenek olması lazım. Yoksa da önemli değil :).

Hocam beğen simgesinin yanında veya yine alt kısımlarda "en iyi cevap olarak işaretle" tarzı bir seçenek olması lazım. Yoksa da önemli değil :).
Hocam böyle gözüküyor. Kusura bakmayın göremedim :(

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201206-083809_Chrome.jpg
    Screenshot_20201206-083809_Chrome.jpg
    85,2 KB · Görüntüleme: 27
Çözüm cevap seçerseniz sevinirim :).
Donanım bölümünde bu yok maalesef. :D
Ben 6K mesajda neden 30 çözümüm sanıyorsun? Nedeni bu bölümden çözüm alamam.
İşlemci 3500 TL: 5600X

Anakart 1500 TL:

RAM 900 TL:

SSD 500 TL:

Alternatif SSD:

Kasa 900 TL:

Alternatif Kasa 550 TL:

PSU 600 TL:

Ekran kartı 6200 TL:

Sıvı soğutma 800 TL:

Sistemi önereyim önermesine ama @RPM gibi yapacağım ben de. :D
İncelemsi için birilerini etiketleyeceğim başım ağrımasın sonra.
@tirabzonun_kaymagi (etiketten rahatsızsan söylemen yeter) @RPM @MisakiTaro @Samotne Ciasteczka
@Denji sen de bakıver bari. :D

Son düzenleme:
Ben 6K mesajda neden 30 çözümüm sanıyorsun? Nedeni bu bölümden çözüm alamam.
İşlemci 3500 TL: 5600X

Anakart 1500 TL:

RAM 900 TL:

SSD 500 TL:

Alternatif SSD:

Kasa 900 TL:

Alternatif Kasa 550 TL:

PSU 600 TL:

Ekran kartı 6200 TL:

Sıvı soğutma 800 TL:

İncelemsi için birilerini etiketleyeceğim başım ağrımasın sonra.
@tirabzonun_kaymagi (etiketten rahatsızsan söylemen yeter) @Samotne Ciasteczka @RPM @MisakiTaro
Harikasın Hocam teşekkür ederim ☺️

ben 6K mesajda neden 30 çözümüm sanıyorsun? Nedeni bu bölümden çözüm alamam.
İşlemci 3500 TL: 5600X.

Anakart 1500 TL:

RAM 900 TL:

SSD 500 TL:

Alternatif SSD:

Kasa 900 TL:

Alternatif kasa 550 TL:

PSU 600 TL:

Ekran kartı 6200 TL:

Sıvı soğutma 800 TL:

incelemsi için birilerini etiketleyeceğim başım ağrımasın sonra.
@tirabzonun_kaymagi (etiketten rahatsızsan söylemen yeter) @RPM @MisakiTaro @Samotne Ciasteczka

Evet 6 Aralıkta sistem o kadar ediyordu şimdi ekran kartı 17000 TL :)

Yeni konular

Geri
Yukarı