15000 TL sistem toplama

Bütçe
15.000

DerigboDidaer

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.
Arkadaşlar bir sistem toplamak istiyorum ama bu sistemler hakkında pek bilgim yok bu yüzden bilenlerden yardım almak istedim.
Çok para veriyoruz yanlış bir şey yapmayalım dedim :)
1 haftadır araştırıyorum nasıl iyi PC toplanır diye elde ettiğim bilgilerle şöyle bir PC topladım ama sistemin iyileştirilmesi için veya yeni bir sistem önerisi için sizden tavsiye istiyorum.

En başta bütçemin 15.000 en az 17.000 en fazla olması gerekli mükemmel bir oyun performansı beklemiyorum ama iyi bir performans istiyorum.
Sistemim ise aşağıdaki şekilde.

anakart olarak B550M.
işlemcim AMD Ryzen 5 5500.
RAM 16 GB 2x8 Corsair Vengeance DDR4 3200 MHz C16 Dual kit.
ekran kartı RTX 2060.
SSD Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD 250 GB - 3500 MB okuma 2300 MB yazma.
soğutma Corsair Hydro serisi H45 CW-9060028-WW sıvı soğutma sistemi.
güç kaynağı Cooler Master 80Plus Bronze 650W.

Anakart bu sistemleri taşıyacağını düşündüğüm için aldım.
İşlemci yeterli diye düşünüyorum AMD işlemci konusunda iyiymiş ve uygun fiyatlı ekran kartını da besler gibi duruyor.
RAM C16 aldım ne kadar az o kadar iyi diye biliyorum. Bu anakartda 3200'den fazla MHz desteklemez diye düşündüm tam bilmiyorum.
SSD olarak fazla PC'de yer tutmuyorum 250 GB yetiyor bana fazlası gereksiz.
Soğutma ve güç kaynağınıda iyi markalardan seçtim PC aşırı güçlü olmadığı için 650W hayli yeter zaten diyerekten.

Tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
2x

Ekran kartı alternatif olarak bunu da seçebilirsiniz

Son düzenleme:
2X

Ekran kartı alternatif olarak bunu da seçebilirsiniz

Marka konusunda örneğin Palit ekran kartı veya High Power güçlerde filan sıkıntı çıkmaz mı? Özellikle 3060 9400'e çok ucuz geldi, korkuttu, sence sıkıntı çıkabilir mi?
AMD'yi bende düşündüm. Hem ucuz hem performansı yüksek ama herkes NVIDIA öneriyor, yazılım hatasıyla uğraşma ihtimali varmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Marka konusunda örneğin Palit ekran kartı veya High Power güçlerde filan sıkıntı çıkmazmı özellikle 3060 9400e çok ucuz geldi korkuttu sence sıkıntı çıkabilir mi?
AMD'yi bende düşündüm hem ucuz hem performansı yüksek ama herkes NVIDIA öneriyor yazılım hatasıyla uğraşma ihtimali varmış

Palit kendini kanıtlamış iyi bir ekran kartı markasıdır. High Power PSU'da gayet iyi bir PSU'dur. Yine de aklınıza yatmazsa Corsair CV650 CP-9020211-EU 650W 80+ Bronze Güç Kaynağı Fiyatları ve Özellikleri bunu düşünebilirsiniz. RX 6600XT'de yazılım hataları var mı bilmiyorum şuan @kino hocamız kullanıyordu yanlış hatırlamıyorsam müsait olduğunda size yardımcı olur.

@DerigboDidaer yok öyle bir durum 6000 serisi sağlamdır. Olabilecek en kötü ekran kartı ve işlemciyi koymuşsun o bütçeye. @213082 dizdiği sistem güzel. RTX 3060 pahalı geliyorsa Ryzen 5600, 12400F gibi işlemcilerle 6600 XT yoluna da gidilir.

15-17K arası tek tek kaliteli parçalar maksimum performans için dizilecekse ben bunu yapardım.

@DerigboDidaer yok öyle bir durum 6000 serisi sağlamdır. Olabilecek en kötü ekran kartı ve işlemciyi koymuşsun o bütçeye. @213082 dizdiği sistem güzel. RTX 3060 pahalı geliyorsa Ryzen 5600, 12400F gibi işlemcilerle 6600 XT yoluna da gidilir.

15-17K arası tek tek kaliteli parçalar maksimum performans için dizilecekse ben bunu yapardım.

Şu şekilde AMD sistem toplamaya çekiniyorum. Forumda AMD'ye karşı baya bir önyargı var. Elinize sağlık sistem çok güzel.

Şu şekilde AMD sistem toplamaya çekiniyorum. Forumda AMD'ye karşı baya bir önyargı var. Elinize sağlık sistem çok güzel.

RX 6000 için o önyargı yok sayılır artık. Bayağı bir 6600 ve 6600 XT kullanıcısı var artık bizzat tecrübe ediyorlar. NVIDIA kanadının tek artısı CUDA çekirdekleri isteyen render programları ve RT performansı. DLSS avantanjını da FSR 2.0 kapattı diyebiliriz şimdiden.

600 w yetermi sence yazın için teşekkürler bu arada

@DerigboDidaer rahat yeter. Ben 6600 XT'yi 550w ile kullanıyorum oyunlarda stok güç tüketimi 130w civarı, overclock yaparsan 160w civarı güç tüketiyor. Performansına göre güç tüketimi harika bu kartların AMD 6000 serisini (6400 ve 6500 XT hariç) mükemmele yakın yaptı.
çok teşekkürler tavsiyelerin için söylediğin şekilde değiştiricem büyük ihtimal sistemi 1 hafta daha araştırıp sistemi kurarım artık hayırlı geceler
yeniyimde bu açtığımı konuyu nasıl kapatıcam :)

Geri
Yukarı