15000 TL'ye RTX 3060 sistem almak mantıklı mı?

Cemtastan23

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar, elimde ölmek üzere olan bir laptop var. Ben de bir an önce PC almak istiyorum. Stok, ETH vb. olaylar yüzünden maalesef fiyatlar yakın zamanda düzelmeyecek gibi. Yeni çıkan RTX 3060 sistemlerden alsam zararım çok olur mu?

Arkadaşlar, elimde ölmek üzere olan bir laptop var. Ben de bir an önce PC almak istiyorum. Stok, ETH vb. olaylar yüzünden maalesef fiyatlar yakın zamanda düzelmeyecek gibi. Yeni çıkan RTX 3060 sistemlerden alsam zararım çok olur mu?

Büyük bir zarara uğrarsın çünkü 3060,2060 super'den bile ucuz bir kart. O sistemin ederi en fazla 10.000 TL'dir. Stokların düzelmesini, Ethereum'un düşmesini bekle. Tahminim 2022 başı gibi stok sıkıntısı kalmaz.

'Beklemeniz de fayda var.' diyenleri dinleme bunu yazanlar RTX 3070 6.500 TL iken 'yeni çıktı şu an çok pahalı 1 aya düşecek' diyenlerle aynı tayfa. Yerin de olsam alırdım.

Sanırım teknoloji hakkında pek bir bilginiz yok. RTX 3060 329 dolar fiyat bandıyla satışa sunuldu. Tabi referans modeli bu. Hadi en iyi modelini aldım diyelim 329 eder 500 dolar en fazla. Dolar kuru ve vergileri de kat bakalım o zaman görürsün yazdığın fiyatların ütopik olduğunu.

Asla alınmaz hocam GamingGen yakında yine 3060ti'lı bir sistem çıkarabilir 15-16k'ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı