1500€~ Dizüstü Bilgisayar Önerisi

Zusth

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Schweinfurt
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Müh.
Profil Kapağı
1521758257
Selam arkadaşlar,
üniversitede 3D-CAD tarzı programlarda kullanılmak üzere 1500€ civarı dizüstü bilgisayar önerilerinizi bekliyorum. Üniversitede kullanacağım için portatif ve sade bir dizayna sahip olması benim için önemli bir etken ancak hazır dizüstü bilgisayar almışken rahat oyun oynatabilecek bir seviyede olmasını istiyorum. Araştırmalarım sonucu bu amaca en uygun model Asus Zephyrus modeli oldu ancak sizin de önerilerinizi bekliyorum. Bu arada Almanya’da yaşıyorum, Black Friday öncesi danışmak istedim.

RTX kartlı dizüstü bilgisayar modellerini beklemek bütçesel ve perfromansal anlamda daha mı mantıklı olur?

RTX kartların fiyatları uçuk olduğundan, laptopların da bütçe dostu olmayacaklarını kestirebiliyoruz. Düşündüğünüz modellerde GTX 1060 civarı bir kart varsa, RTX kartlardan en düşük model olan RTX 2070 olsa bile fiyat yine uçacak.

Bütçe konusunda mutlu edeceklerini düşünmüyorum. Performans zaten daha iyi olacak o konuda bir şüphe yok.

Bu arada bir tavsiye vereyim. Konu açacağınız zaman gece açmayın. Konu genellikle sabah onaylanıyor ve onaylanma saati sabah olsa bile konuyu açma zamanı gece olduğundan, "Son Konular" kısmında gözükmeyebiliyor. Tesadüf gördüm konunuzu.

Selam arkadaşlar,
üniversitede 3D-CAD tarzı programlarda kullanılmak üzere 1500€ civarı dizüstü bilgisayar önerilerinizi bekliyorum. Üniversitede kullanacağım için portatif ve sade bir dizayna sahip olması benim için önemli bir etken ancak hazır dizüstü bilgisayar almışken rahat oyun oynatabilecek bir seviyede olmasını istiyorum. Araştırmalarım sonucu bu amaca en uygun model Asus Zephyrus modeli oldu ancak sizin de önerilerinizi bekliyorum. Bu arada Almanya’da yaşıyorum, Black Friday öncesi danışmak istedim.

RTX kartlı dizüstü bilgisayar modellerini beklemek bütçesel ve perfromansal anlamda daha mı mantıklı olur?

Arkadaşların dediği gibi RTX kartlı laptoplar uçuk fiyatlı gelecek. Sade tasarım dahil olmak üzere bu ürünün sizin bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacağını düşünüyorum.
Xiaomi Mi Gaming Laptop - $1878.12 Free Shipping | GearBest.com Mobile

Amazon.de üzerinde daha iyileri var 1580 Euro'ya. Kesinlikle alınmamalı İ5 8300H bile İ7 7700HQ'den daha iyi.

Bende daha iyi ve yeni nesil işlemciye sahip olan ürün önerebilirdim dostum bu fiyata ama söz konusu sade ve şık tasarım olunca bunu önerdim.

Cevaplar ve önerileriniz için teşekkür ederim. Bahsetmek istediğim yeni nesil ekran kartına sahip modeller piyasaya sürülünce eski nesil modellerdeki fiyat değişiminin ne yönde olacağı doğrultusundaydı, kendimi tam olarak ifade edemedim. RTX kartlı modellerin oldukça pahalı etiketle piyasaya sürüleceklerini ben de biliyorum. Sizce Black Friday’de direkt satın almalı mıyım yoksa yeni nesil kartlar piyasaya sürüldüğünde hatrı sayılır bir fiyat düşüşü yaşanır mı? Ne düşünüyorsunuz? @Oreki @FurkanAltun @dansemacabre

Ayrıca başka model önerilerine de açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX serisi ekran kartlı laptoplar kısa süre sonra gelirler ama fiyatları da tuzlu olacaktır. Bu bütçeyle i7-8750H işlemcili ve GTX 1060 ekran kartlı GP63 alabiliyorsunuz.

https://www.amazon.com.tr/MSI-GP63-...s&ie=UTF8&qid=1541964441&sr=1-30&keywords=MSI

Kısa sürede gelmezler çünkü henüz Tureng mimarisine sahip 2060 lar 2050 ler piyasaya sürülmedi. En erken 6-7 ay içerisinde piyasada olurlar diye tahmin ediyorum ben.

Cevaplar ve önerileriniz için teşekkür ederim. Bahsetmek istediğim yeni nesil ekran kartına sahip modeller piyasaya sürülünce eski nesil modellerdeki fiyat değişiminin ne yönde olacağı doğrultusundaydı, kendimi tam olarak ifade edemedim. RTX kartlı modellerin oldukça pahalı etiketle piyasaya sürüleceklerini ben de biliyorum. Sizce Black Friday’de direkt satın almalı mıyım yoksa yeni nesil kartlar piyasaya sürüldüğünde hatrı sayılır bir fiyat düşüşü yaşanır mı? Ne düşünüyorsunuz? @Oreki @FurkanAltun @dansemacabre

Ayrıca başka model önerilerine de açığım.

Black Friday de sağlam indirime girmiş 8. Nesil işlemcili 1060 veya 1070 (biraz zor) kartlı bir ürün bulursanız satın alın direkt. Bekleme işine girerseniz ürün alamazsınız. Fiyatlarında çok fazla düşeceğini sanmıyorum. Çünkü RTX kartların çıkmasına yakın GTX kartlı laptopların çoğunun stoğu zaten bitmiş olacaktır. Hangi ürünün indirime gireceğini bilmediğimden indirimler başladığında yeni bir konu açıp etiketlerseniz seve seve yeni öneriler sunabilirim.

Geri
Yukarı