1500TL sıvı soğutma önerisi

fazlu

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar herkese.

AMD R5 3600X model işlemcim bulunmakta. Bu işlemciye bir sıvı soğutma almaya karar verdim. Bütçem en fazla 1500TL. Hatta 1500'den ne kadar az olursa o kadar iyi. Sıvı soğutmaların özelliklerinden pek anlamıyorum ancak sistemimde güzel görünebilecek şık tasarımlı ve RGB LED'li bir model arıyorum. Sosyal medyada reklamdan denk geldiğim bir markanın modeli çok hoşuma gitti linki bırakıyorum;

Hoşuma gitti dedim ama performans olarak nasıldır bilmiyorum. Sizce bu iyi midir yoksa önerebileceğiniz bir şey var mıdır? Yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler...

Çok performanslıdır. Ama daha güzel görünüşlü bir şey isterseniz seçeneklerimiz mevcut.

Evet görüntü olarak pek tatmin etmedi beni :). Diğer seçeneklerinizi de görmeyi isterim.

Bütçeyi artırmanızı öneririm. Değecektir.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim bunu da görmüştüm sitede. Şık bir tasarımı var. Performansı da iyi diyorsanız değerlendireceğim.

n11.com'dan Corsair Icue H115I Elite Capellix Rgb 280MM Işlemci Sıvı Soğutucu seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

Kasanız nedir?
İndirim ile galahad 360 1300-1400 seviyelerine geriliyor, alabilirsiniz. Cuma günleri Gaming gecesi indirimlerini takip edin,
İncehesap üzerinden.
Lf 360 güzeldir ama RGB olsun dediğiniz için eledik. Bir de PF360 var, tercih edilebilir ama önceliğiniz indirim ile galahad 360 olsun.
Tabii kasanızın 360mm radyatör desteği varsa.

n11.com'dan Corsair iCUE H115I Elite Capellix RGB 280mm işlemci Sıvı Soğutucu seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

Bu da şık bir soğutucu değerlendireceğim teşekkür ederim.

Kasanız nedir?
İndirim ile galahad 360 1300-1400 seviyelerine geriliyor, alabilirsiniz. Cuma günleri Gaming gecesi indirimlerini takip edin,
İncehesap üzerinden.
Lf 360 güzeldir ama RGB olsun dediğiniz için eledik. Bir de PF360 var, tercih edilebilir ama önceliğiniz indirim ile galahad 360 olsun.
Tabii kasanızın 360mm radyatör desteği varsa.

Kasam Aerocool Airhawk Duo. Ön kısımda 360mm radyatör desteği bulunuyor. Üste ise 240mm desteği var.

Bütçeyi artırmanızı öneririm. Değecektir.

Aerocool Airhawk Duo kasam var ön kısma bağlamak istemiyorum pek üste 240mm takabiliyorum. Galahad'ın 240mm modelini almak mantıklı olur mu? Yoksa 360 alıp ön tarafa monte etmek mi mantıklı?

Bu da şık bir soğutucu değerlendireceğim teşekkür ederim.

Kasam Aerocool Airhawk Duo. Ön kısımda 360mm radyatör desteği bulunuyor. Üste ise 240mm desteği var.

Aerocool Airhawk Duo kasam var ön kısma bağlamak istemiyorum pek üste 240mm takabiliyorum. Galahad'ın 240mm modelini almak mantıklı olur mu? Yoksa 360 alıp ön tarafa monte etmek mi mantıklı?

Öne takmanız daha mantıklı.

Ya aslında 240mm yeterli olacaktır o işlemci için. 950 liraya falan PF240 işini rahatlıkla görecektir eğer üste takarım dersen.
360 olsun öne takarım desen zaten önerilerde bulunduk.

Öne takmanız daha mantıklı.

Öne takmak istesem kasanın fanlarını sökmem mi gerekir? Yoksa radyatörü kasa fanlarıyla radyatör fanları arasına mı koymam gerekir?

Ya aslında 240mm yeterli olacaktır o işlemci için. 950 liraya falan PF240 işini rahatlıkla görecektir eğer üste takarım dersen.
360 olsun öne takarım desen zaten önerilerde bulunduk.

O zaman ben 240mm mi yoksa 360mm mi ona karar vereyim önce :). Ancak bu önerdiğinizin görüntüsünü pek beğenemedim. Galahad'ın 240'lığını alsam daha iyi olmaz mı? Ya da ilk mesajım da attığım DeepCool'un modeli daha uygun ve görüntüsü aşırı hoşuma gitti onu mu almak mantıklı olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı