15W TDP değeri ne kadar fark yaratır?

prex

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, işlemcimi Xeon E5450 yapacağım fakat aklıma şöyle bir soru takıldı. Şu an kullandığım işlemci 65W TDP değerine sahip ve LoL, CS gibi oyunlarda 66 derecede falan çalışıyor. Xeon E5450 80W TDP değerine sahip. Ne kadar fark olabilir?

Bir soru daha var: Şu an kullandığım işlemci, ekran kartına ortalama 70%'lik bir darboğaz yapıyor ve 100% çalışıyor. Bunun onu daha fazla ısındırdığını düşünüyorum. Biliyorum, 66 derece iyi fakat yani anlattığım olayın daha fazla ısındırma ihtimal olabileceğini düşünüyorum. Fikriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
%70 lik bir darboğaz çok fazla yada siz yanlış ölçtünüz. İşlemciniz %100 çalıştığında ekran kartınız %30 damı çalışıyor? Ve bu oyundan oyuna değişim gösteririr , LOL ve CS işlemciye yüklenen oyunlardır. Bu darboğazı düşürmek için oyun çözünürlüğünü yükseltebilirsiniz. gelelim sorunuza, eğer yeni işlemcide aynı fanı kullanacaksanız 75 derece görür maksimum ama kesin değil çünkü kasanızın içindeki hava tahliyeside bu değeri arttırabilir yada azaltabilir.

%70 lik bir darboğaz çok fazla yada siz yanlış ölçtünüz. İşlemciniz %100 çalıştığında ekran kartınız %30 damı çalışıyor? Ve bu oyundan oyuna değişim gösteririr , LOL ve CS işlemciye yüklenen oyunlardır. Bu darboğazı düşürmek için oyun çözünürlüğünü yükseltebilirsiniz. gelelim sorunuza, eğer yeni işlemcide aynı fanı kullanacaksanız 75 derece görür maksimum ama kesin değil çünkü kasanızın içindeki hava tahliyeside bu değeri arttırabilir yada azaltabilir.
Evet hocam, Lol'de ekran kartı kullanımı en fazla 37% oldu. Normal girdiğim için çok odaklanmayıp bir gözümü sürekli değerlerde tuttum. 75 derece sorun olmaz cevabınız için teşekkür ederim. Çözünürlük arttıramam en fazla 1440x900 olabiliyor.

Evet hocam, Lol'de ekran kartı kullanımı en fazla 37% oldu. Normal girdiğim için çok odaklanmayıp bir gözümü sürekli değerlerde tuttum. 75 derece sorun olmaz cevabınız için teşekkür ederim. Çözünürlük arttıramam en fazla 1440x900 olabiliyor.
Ekran kartınızın modelini öğrenebilirmiyim? Sanal çözünürlük yükseltip deneyebiliriz.

Stres testi yapınız. Espor ve rekabetçi oyunlarda benchmark yapılması bazen yanlış sonuçlar verebilir.

Şu an kullandığınız işlemci ekran kartı ikilisi nedir? LoL gibi işlemci odaklı oyunlarda sistemin ekran kartına yük bindirmemesi normal. Drop yaşıyor musunuz?

Şu an kullandığınız işlemci ekran kartı ikilisi nedir? LoL gibi işlemci odaklı oyunlarda sistemin ekran kartına yük bindirmemesi normal. Drop yaşıyor musunuz?
Yok hocam FPS sadece 30'lara düşüyor Lol'de. O da okyanus ejderi sağ olsun takım savaşlarında bitiriyor oyunu bildiğin. İşlemci Pentium E5400, ekran kartı GT 730.

Youtube'da videolara bakıyorum, adam en yüksek ayarlarda 150 FPS falan alıyor, benim en fazla 80 oluyor. Benim ayarlarım Orta-Düşük olmadığında çok kasıyor. İşlemcim cidden sıkıntılı, 2 çekirdek işlemci.

Isınma problemi oldu maalesef. Snowman M200 alıp düzelttim sorunu. Yeni bir konu açarsanız yardımcı oluruz.

Geri
Yukarı