16.000₺ laptop önerisi

Bütçe
16.000
Yok bro fanboy değilim. Fakat sen yukarıdaki bahsettiğin Xiaomi de fanboyluk yapmışsın bro. Herkes gibi şey demezsin umarım 50 gün gidiyor şarjı vs. :D algı aslında insanlar boş beleş konuşmak için konuşan kesim yüzünden böyle bir algı var. Fakat iPhone 12'den sonra gerçekten ciddi düzeltmeler var özellikle pil konusunda. Zaten Apple'ye her zaman "Ferrari, fakat 1 litre benzin kapasitesi var" diyorlardı. "200 metreden sonra benzini biten Ferrari'yi napayım ben" diyorlardı. Şimdi pil kapasitesini de düzeltti herhangi bir pil sorunu yaşamıyorum yani 1 günden fazlasını çıkartıyor benim için. Aktif kullanıyorum günde 11 saatten fazla ekran süresi alıyorum. Ekran kapalı da bayağı yüksek yani Spotify falan yatarken müzik açıyorum vs.
neyse demek istediğim en kötü Android'le karşılaştırmak derken S21 FE en kötü Android mi onu anlamadım en son o çıktı diye biliyorum S22 var bir de pardon. Fakat insanların bir de iPhone alma sebepleri satarken iyi para etmesi. S21'i satın alırken bile 13-14 binlere alıyorsunuz fakat satarken yarı fiyatına ediyor ancak. Sizdeki mi 10 t şu anda satış fiyatı ortalama 13 bin TL fakat satarsanız ortalama 4 bin TL'ye gidecek bundan bahsediyorum. İllaki telefon değiştirmek istersiniz. Xiaomi bana takoz gibi geliyor bilmiyorum. Yani anroide 8-10k verip 3-4 bine satmış ve bu konuda ağzı yanmış birisiyim. Şu anda 7Plus bile 5 bin TL'ye satılıyor. Diyeceklerim bu kadar.
Sizin şu anki telefonunuzdaki özellik yani ekranı bölme IPhone'de yok çünkü IPhone'yi biraz araştırıp yaptığı geliştirmeleri inceledim. Bir özelliği getirecekse o özelliğin kesinlikle kararsız çalışması lazım en basitinden. Yoksa getirmiyor o özelliği. Mesela siz o 2 ekran özelliğini kullanırken elbette 90 FPS vermeli fakat telefon bataryası ne kadar güç çekiyor ne kadar hızlı bitiyor ve ne kadar ısınıyor bunlar önemli. Yani sadece işlemci çok zorlanmıyor vs bu değil konumuz. 13'ü ısındığını bilmem. Sadece hızlı şarjda ısınıyor oda 45 dk da %80 oluyor çekiyorum prizden 5 dk ya soğuyor cam kasa olduğu için. 13 bende tam aradığım telefon. Yani iPhone 20 çıksa bile ben 13'te kalırım sanırım. Ekstra bir istediğim bir şey yok.
Yani 2'li ekran için ayrıca bunun telefona o kadar işlem uyguluyorsunuz ki bataryasının çok fazla dayanacağını zannetmem. Fabrikadan nasıl çıktıysa öyle kullanmak en idealidir. iPhone almanın en büyük sebeplerinden kasmıyor donmuyor pili iyi gidiyor ve sosyal medyalara video resim atarken aynı kalitede atıyor 60 FPS şeklinde çoğu kişi sorar bana nasıl oluyor bende 30 FPS gözüküyor diye. Ekstra bir şey yapmıyorum yani. Millet diyor "sosyal medyalara Apple para ödüyor kaliteli görüntünün olması için" diye :Dtamamen palavra :D

Kasa hariç diğerlerini karşılayan benim bildiğim Monster var seversen sana kalmış Abra A7 V14.2 17,3" Gaming Laptop | Monster Notebook özelleştirip 16 GB RAM yapabilirsin ama daha iyisi olabilir başka markaların bilmiyorum.

Bunu almaya karar verdim bro. Nasıldır kasası tongfang sanırım değil mi? Tulpar v20.4'ten tek farkı ekran kartı ve ekran kart watt değeri olduğunu düşünüyorum. Yani story oyunlarında Ultra ayarlarda 110 FPS değil de 70 FPS alayım ne olacak.

Yani menteşe kısmı biraz değişik olduğu için hemen zarar görür mü acaba?

Havası var hocam. Mekana gidip masanın üstüne o elma logolu telefonu koyunca havalı oluyorsunuz. Başka bir özelliği yok. Yarı fiyatında daha iyi telefonlar var ama onlarında havası yok maalesef.

Kanka bir de bana iPhone 13'ün yarı fiyatında daha iyi olduğunu bahsettiğin telefonu söyle onu merak ettim :D kamera en iyisi IPhone'de, işlemci zaten en iyisi IPhone'de, ekran da aynı şekilde fakat ekranı Samsung'a ürettiriyor mesela. Retina ekran çok farklı bir boyut aslında.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Yok bro fanboy değilim. Fakat sen yukarıdaki bahsettiğin Xiaomi de fanboyluk yapmışsın bro.
Tabi hocam bende fanboyum size gerçekte yaşadığım deneyimi anlatıyorum,kanıt gösteriyorum ama yine fanboy ilan ediliyoruz. Fanboyluk aptallıktır.
Kanka bir de bana iPhone 13'ün yarı fiyatında daha iyi olduğunu bahsettiğin telefonu söyle onu merak ettim :D kamera en iyisi IPhone'de, işlemci zaten en iyisi IPhone'de, ekran da aynı şekilde fakat ekranı Samsung'a ürettiriyor mesela. Retina ekran çok farklı bir boyut aslında.
Üstte iphone 11 için konuşuyorduk hocam sırf beni haksız çıkartmak için konuyu iphone 13e getirme çabanız biraz garip. Kaldıki iphone 13den kamera dışında daha iyi ve daha ucuz olan telefonlarda var ülkemizde henüz satılmasada (yurtdışı olarak satılıyor aslında) Redmi K50 Pro gibi.

İphone 11inde yarı fiyatı olmasada 3/2si fiyatına s21 Fe gibi bir gerçek var. İşlemci günlük kullanımda ve oyunlarda aynı performansta, ekran, kamera batarya daha iyi. Başka ne kaldı ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Testi izlerken fiyatları da göz önünde bulundurun.

Gerçek fanboy ben değilim hocam siz bence kendinizi sorgulayın. Yıl zaten olmuş 2022. Bu devirde HD+ 60hz IPS ekranlı telefon almak heleki bunu 17-18 bin liraya almak ???
Sosyal medya ve satarken para etmemesi konusunda haklısınız ama satarken para etmemesi sizin avantajınıza da olabilir ucuzdan alırsınız aynı veya daha iyi bir performansda almış olursunuz.

Benim telefona gelirsek bataryası aynı gidiyor hocam çünkü işlemciye overclock yapmadım sadece frekans düşürmesini engelledim. Böyle özelleştirmeler yapabilmek bence mükemmel birşey.

Son düzenleme:
Bence degil cunku root atilmis telefonun garantisi devre disi kalir. Yani ha mi Store'den almissiniz ha 2.el almissiniz ikisi de Allah'a emanet garanti disi 13 bende oldugu icin soyledim 11 ile kiyaslayalim olur. Fakat sizde şu anda 2019 da cikmis bir cihazla 2022'de cikmis bir cihaz kiyaslamasi yapiyorsunuz? Ayrica tek fark karanlikta ekrani daha mavimsi gozukuyor HD+ bir ekrana sahip fakat bunun testleri var 11-12-13 koyup izletiyorlar insanlar 11i seciyor bazilari cunku ayni goruntu diyor fark yok diyor ayrica 2.el dusuk fiyat olur alirken rahat ederseniz dediginiz yere katilmiyorum kim neden cok eski modeli alsin ki? Yenisi varken daha cok ozelligi varken kamerasi vs neredeyse butun ozellikleri daha iyi model almak varken. Eski kullanilmis modeli neden alayim ki? Buna katilmiyorum.
iPhone fanboyu degilim hocam yalnizca gorduklerimi soyluyorum. Benim Android'den agzim yandi Apple'ye gectigimden beri hiçbir problem yasamadim. Yillarca butun telefonlari kullandim Sony Samsung Vivo Oppo Xiaomi Huawei techno bilmemne. Hepsi. Techno da kamera sarsinti onleyici iPhone 14 kadar degil. Neyse iste dusuncelerim bu sekilde.

Geri
Yukarı