16.000 TL Gaming laptop önerisi

Semih087

Decapat
Daha fazla  

Hangisi sizce işlemci sıcaklığı ve oyun performansı olarak beni üzmez? Lenovo olanlarından biri MediaMarkt'ta, digeri N11 sitesinde. MediaMarkt olan iadelik bir islem olursa o sıkıntılı. İadelik bir olay olduğu zaman daha rahat. Sizin de fikirlerinizi merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Victus'u önermiyorum, ekran kartının Watt değeri düşük. 5800H'lı Legion iyi, alınabilir. RAM'lerinin düşük performanslı (dandik) olması dışında bir sorunu yok. Onun dışında şunu da öneririm, MSI GP76 kasası kullanıyor. Bildiğiniz Monster logolu MSI.

Victus'u önermiyorum, ekran kartının Watt değeri düşük. 5800H'lı Legion iyi, alınabilir. RAM'lerinin düşük performanslı (dandik) olması dışında bir sorunu yok. Onun dışında şunu da öneririm, MSI GP76 kasası kullanıyor. Bildiğiniz Monster logolu MSI.

Medimarket gibi mağazalardan ürünü aldığımızda iade hakkımız olmuyor değil mi o konuda çekiniyorum sadece.

Medimarket gibi mağazalardan ürünü aldığımızda iade hakkımız olmuyor değil mi o konuda çekiniyorum sadece.

Mağazasından alırsanız görerek aldığınız için iade olmuyor diyorlar ama emin değilim. Online mağazasından alacaksanız sorun yok.

Fiziksel mağazada daha uygun fiyata bulduysanız mağazaya bence sorun iade imkanı var mı yoksa arızalı ürün muamelesi mi görür bir problem durumunda.

Hangisi sizce işlemci sıcaklığı ve oyun performansı olarak beni üzmez? Lenovo olanlarından biri MediaMarkt'ta, digeri N11 sitesinde. MediaMarkt olan iadelik bir islem olursa o sıkıntılı. İadelik bir olay olduğu zaman daha rahat. Sizin de fikirlerinizi merak ediyorum.

Şu modeli de inceleyebilirsiniz, ben kullanıyorum memnunum. Lenovo Legion 5 in ekran kartı 130 Watt, HP Omen'de ise sanırım 100 ya da 105 W.

Bu model bazen iyi indirime giriyor, ben 13.500 e 1 TB SSD olan modelini aldım 3-4 hafta önce.

Son düzenleme:
Mağazasından alırsanız görerek aldığınız için iade olmuyor diyorlar ama emin değilim. Online mağazasından alacaksanız sorun yok.

Fiziksel mağazada daha uygun fiyata bulduysanız mağazaya bence sorun iade imkanı var mı yoksa arızalı ürün muamelesi mi görür bir problem durumunda.

Şu modeli de inceleyebilirsiniz, ben kullanıyorum memnunum. Lenovo Legion 5'in ekran kartı 130 Watt, HP Omen'de ise sanırım 100 ya da 105 W.

Bu model bazen iyi indirime giriyor, ben 13.500'e 1 TB SSD olan modelini aldım 3-4 hafta önce.

Mağazadan alirken kapali kutuda vermiyorlar mi cihazi acip inceleme imkanımız oluyor mağazadan çıkmadan önce, 105 Watt 130 Watt diyorsunuzda Lenovo'nun da RAM'leri dandik o yüzden fazla fark olmaz aralarında bir de HP Omen ve HP victus arasında kalite kasa soğutma farki var mi hangisi iyidir.

Mağazadan alirken kapali kutuda vermiyorlar mi cihazi acip inceleme imkanımız oluyor mağazadan çıkmadan önce, 105 Watt 130 Watt diyorsunuzda Lenovo'nun da RAM'leri dandik o yüzden fazla fark olmaz aralarında bir de HP Omen ve HP victus arasında kalite kasa soğutma farki var mi hangisi iyidir.

Kapali kutuda veriyorlar evet, mağazadan alacaksanız en mantıklısı mağazaya sormak hocam.

Lenovo'nun yüksek watt değeriyle düşük hızlı RAM leri birbirini dengeliyor gibi evet ama yine de Legion 5 oyunlarda daha iyi FPS lere ulaşıyor, ısı konusunda da daha iyi görünüyor. RAM leri değiştirirseniz ilerde çok daha iyi bir oyun performansı alabilirsiniz.

HP Omen'le de her oyunu ultra ayarlarda rahat rahat oynarsınız oyununa göre az ya da çok FPS farkı oynanabilirliği etkilemez.

Victus'un malzeme kalitesi HP Omen'den bariz iyi ya da kötü değil eşdeğer diyebiliriz. Ama Omen'lerin fiyatı daha uygun. Victus 16 inç ekranı bir miktar daha büyük, bu önemliyse Victus'u seçin değilse Omen'i.

Ama 5-10 FPS daha yüksek ve 5-6 derece daha düşük sıcaklık için Lenovo Legion 5 bu iki cihaz yerine tercih edilebilir. (Legion 5 in 5800 lü modelinden bahsediyorum)
Bu arada çok aceleniz yoksa da Legion 5 (Ryzen 7 5600 modeli) 12.000 e satıldı 2 hafta önce, ve HP Omen modeli 13.500 e bahsettiğim gibi.

Biraz beklerseniz ve günlük takip ederseniz yine düşme ihtimali olabilir.

Tamamen aynı cümleleri kurabilirdim :D birebir benim düşüncelerimi yazmışsın. Bence de bu Tulpar baya bi uçuşa geçti. Bence ilk olarak onu düşün he Monster beni pek açmıyo felan dersen direk lenovo r7 5800h

Kapali kutuda veriyorlar evet, mağazadan alacaksanız en mantıklısı mağazaya sormak hocam.

Lenovo'nun yüksek Watt değeriyle düşük hızlı RAM'leri birbirini dengeliyor gibi evet ama yine de Legion 5 oyunlarda daha iyi FPS'lere ulaşıyor, ısı konusunda da daha iyi görünüyor. RAM'leri değiştirirseniz ileride çok daha iyi bir oyun performansı alabilirsiniz.

HP Omen'le de her oyunu Ultra ayarlarda rahat rahat oynarsınız oyununa göre az ya da çok FPS farkı oynanabilirliği etkilemez.

Victus'un malzeme kalitesi HP Omen'den bariz iyi ya da kötü değil eş değer diyebiliriz. Ama Omen'lerin fiyatı daha uygun. Victus 16 inç ekranı bir miktar daha büyük, bu önemliyse Victus'u seçin değilse Omen'i.

Ama 5-10 FPS daha yüksek ve 5-6 derece daha düşük sıcaklık için Lenovo Legion 5 bu iki cihaz yerine tercih edilebilir. (Legion 5'in 5800'lü modelinden bahsediyorum)
Bu arada çok aceleniz yoksa da Legion 5 (Ryzen 7 5600 modeli) 12.000'e satıldı 2 hafta önce, ve HP Omen modeli 13.500'e bahsettiğim gibi.

Biraz beklerseniz ve günlük takip ederseniz yine düşme ihtimali olabilir.

Hocam ekran boyutu önemli değil HP Omen'de bu özellikte varsa onu da değerlendirebiliriz 1 TB SSD'li modeli varsa, Lenovo'dan tek cekincem AMD işlemcili olması bir kere denemiştim AMD'li Lenovo'nun fanlari çok sesli çalışıyordu sistem bostayken Intel'li olan Lenovo daha az sesliydi bir de buraya link bırakıyorum HP victus un işi değerleri bayağı hoşuma gitti link atıyorum sizde bakabilir siniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı