16.000 TL laptop önerisi

Lenovo yakın arkadaşımda var. Evet kasası bayağı sağlam fakat çok ısınıyor ve çok kalın. ASUS'u tercih edeceğim gibi. Bir sorum daha olacak 3050 ile 3050 Ti arasındaki ortlama 3.000 TL farka değer mi? Yoksa o farka SSD + RAM eklemesi daha mı mantıklı olur?

3050 ve Ti'nin watt değerlerine gore değişir ama bence değmez, ve Lenovo o kadar fazlada ısınmıyor hocam soğutması gayet yerinde.

Lenovo yakın arkadaşımda var. Evet kasası bayağı sağlam fakat çok ısınıyor ve çok kalın. ASUS'u tercih edeceğim gibi. Bir sorum daha olacak 3050 ile 3050 Ti arasındaki ortlama 3.000 TL farka değer mi? Yoksa o farka SSD + RAM eklemesi daha mı mantıklı olur?

Donanım derecelerinde problem yaşamıyorum Max yükte 70 derece ekran kartı, 75 80 arası işlemcim görüyor ki şu an Adana'dayım çok görmüyorum :) Klavyenin F kısmı biraz ısınıyor o da kasanın yapısından kaynaklı bunun da donanım ısısına bir etkisi yok. Kalınlık konusu da göreceli tabi sizin tercihiniz ama kasa kalınlığı olarak bence Monster'dan çok bir farkı yok hocam. Kapak yapısı belli belirsiz kavisli belki o yüzden kaba geliyor olabilir gözünüze.

Donanım derecelerinde problem yaşamıyorum Max yükte 70 derece ekran kartı, 75 80 arası işlemcim görüyor ki şu an Adana'dayım çok görmüyorum :) Klavyenin F kısmı biraz ısınıyor o da kasanın yapısından kaynaklı bunun da donanım ısısına bir etkisi yok. Kalınlık konusu da göreceli tabi sizin tercihiniz ama kasa kalınlığı olarak bence Monster'dan çok bir farkı yok hocam. Kapak yapısı belli belirsiz kavisli belki o yüzden kaba geliyor olabilir gözünüze.
Benim için oyun performansından ziyade taşınabilirlik önemli olduğu için öyle dedim yoksa o donanımlara göre kasa yapısı normal.

Lenovo yakın arkadaşımda var. Evet kasası baya sağlam fakat çok ısınıyor ve çok kalın. Asus'u tercih edeceğim gibi. Bir sorum daha olacak 3050 ile 3050 Ti arasındaki ortlama 3.000 TL farka değer mi? Yoksa o farka SSD + Ram eklemesi daha mı mantıklı olur?
Bence 3050ti al, zamanla ssd veya ram alırsın ama ekran kartını değiştiremezsin*
Buna cevap yazmıştım, sitede yeniyim ahahf

Benim için oyun performansından ziyade taşınabilirlik önemli olduğu için öyle dedim yoksa o donanımlara göre kasa yapısı normal.

Hocam bu arada, attığınız ASUS 60Hz ve 14inç bir ekrana sahip. 3050 3050 Ti vs ne olursa olsun içinde 60 FPS'in üstü zaten size çok fark yaratmayacak onu alırsanız. Attığımız bilgisayarlardan başka başka eksileri de var. İşlemci Temel hızı 2.8 mesela. Bence aralarındaki farklara bakıp öyle tercih edin.

Asus'un TUF, Strix ve Zephyrus modelleri arasındaki fark nedir. Strix modelinin 3050 Ti kartlısı Zephyrus'un 3050 kartılısına yakın fiyatta.

Hocam bu arada, attığınız ASUS 60Hz ve 14inç bir ekrana sahip. 3050 3050 Ti vs ne olursa olsun içinde 60 FPS'in üstü zaten size çok fark yaratmayacak onu alırsanız. Attığımız bilgisayarlardan başka başka eksileri de var. İşlemci Temel hızı 2.8 mesela. Bence aralarındaki farklara bakıp öyle tercih edin.
Ben sadece fikir alma amaçlı sordum uzun bir araştırma sürecinde karar vereceğim malum bilmem kaç yılda 1 kez alabiliyoruz onu da doğru seçmeliyiz.

ASUS'un TUF, STRIX ve Zephyrus modelleri arasındaki fark nedir? STRIX modelinin 3050 Ti kartlısı Zephyrus'un 3050 kartılısına yakın fiyatta.

Ben sadece fikir alma amaçlı sordum uzun bir araştırma sürecinde karar vereceğim malum bilmem kaç yılda 1 kez alabiliyoruz onu da doğru seçmeliyiz.

Kesinlikle katılıyorum. 3000 seri ekran kartlı cihaz alacaksanız minimum 144Hz ekrana sahip 16 GB RAM ve minimum 512 GB SSD'si olan bir cihaz tercih etmenizi öneririm. İşlemci tercihi size kalmış AMD - Intel vs. Dediğiniz bütçede böyle bilgisayarlar var ve söylediğiniz gibi şu an bu paraya bir cihaz aldığınızda ben bunu beğenmedim değiştireceğim deme lüksümüz çok az. GTX 1650 aldım 2-3 ay önce. Şu an aynı cihazın 3050 versiyonuyla arasında 1.000TL fark var, ben aldığımda çok daha uçuk bir fiyat farkı vardı o yüzden bunu almak zorunda kaldım ve şu an cinnetin eşiğindeyim, o yüzden dediğiniz gibi ince eleyip sık dokumakta fayda var. Hayırlı olsun şimdiden.

Zephyrus modelini araştırdım ve 14 inç olması hariç herşeyi benim için yeterli geldi fakat cs ve fifa gibi oyunlar oynadığım için 15.6 inçlik Asus Rog G15 modeli ile arasında çok kaldım.

Geri
Yukarı