16.000 TL laptop tavsiyesi

Bütçe
14.000-16.000

ResturePro

Femtopat
Daha fazla  
Web geliştirme ile uğraşıyorum. Genel olarak işimde kullanacağım, arada film izleyeceğim bir laptop almak istiyorum. Belki arada fazla ağır olmayan oyunlar oynayabilirim.

• 15.6' ekran
  • i5 10. veya 11. nesil
  • 16 RAM
  • 512 GB SSD
Önemli olan, dayanıklı olması, batarya süresi (ne kadar fazla olursa o kadar iyi), fanların sessiz çalışması, donma, ısınma gibi sorunların olmaması.

Bu özelliklerde hangi modeli önerirsiniz?

Bu fiyat aralığında beğendiğim:

ASUS Vivobook Pro 15 OLED
i5 11300H
16 GB / 512 GB SSD
NVIDIA RTX 3050.

Veya Lenovo ThinkBook da var.

Bu dediğim modeller iyi mi?
Veya bunlar dışında siz hangi modeli önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Web geliştirme ile uğraşıyorum. Genel olarak işimde kullanacağım, arada film izleyeceğim bir laptop almak istiyorum. Belki arada fazla ağır olmayan oyunlar oynayabilirim.

• 15.6' ekran
  • i5 10. veya 11. nesil
  • 16 RAM
  • 512 GB SSD
Önemli olan, dayanıklı olması, batarya süresi (ne kadar fazla olursa o kadar iyi), fanların sessiz çalışması, donma, ısınma gibi sorunların olmaması.

Bu özelliklerde hangi modeli önerirsiniz?

Bu fiyat aralığında beğendiğim:

ASUS Vivobook Pro 15 OLED
i5 11300H
16 GB / 512 GB SSD
NVIDIA RTX 3050.

Veya Lenovo ThinkBook da var.

Bu dediğim modeller iyi mi?
Veya bunlar dışında siz hangi modeli önerirsiniz?
Genel iş için Lenovo ThinkBook bence gayet iyi, çalışma hissi veriyor ayrıca sağlam.

Genel iş için Lenovo ThinkBook bence gayet iyi, çalışma hissi veriyor ayrıca sağlam.
Dediğim Thinkbook 15 G2 ITL modeli

i5 1135g7
Ekran kartı intel iris Xe veya MX450 2gb seçeneği var

Thinkbook klavyesini çok beğeniyorum. Fakat fiyat olarak daha ucuz olsa da, işlemci ve ekran kartı olarak Vivobooktan geride kalıyor
Dediğin Vivobook'ta iyidir model alabilirsin beni attığımın işlemcisi çok daha güçlü.

Evet, Zephyrus serisini beğeniyorum ama ekran tercihim 15.6'
Aynı zamanda o fiyat aralığında Asus Tuf F15 de var. Aslında gamer almak istemiyorum ama fiyat performans olarak gayet iyi gözüküyor. Yukarıdaki modeller ile kıyaslayınca benim için en uygun olan hangi model ?

Son düzenleme:
Dediğim ThinkBook 15 G2 ITL modeli

i5 1135G7
Ekran kartı Intel iris Xe veya MX450 2 GB seçeneği var

ThinkBook klavyesini çok beğeniyorum. Fakat fiyat olarak daha ucuz olsa da, işlemci ve ekran kartı olarak Vivobook'tan geride kalıyor

Evet, Zephyrus serisini beğeniyorum ama ekran tercihim 15.6'
Aynı zamanda o fiyat aralığında ASUS TUF F15 de var. Aslında gamer almak istemiyorum ama fiyat performans olarak gayet iyi gözüküyor. Yukarıdaki modeller ile kıyaslayınca benim için en uygun olan hangi model?

Gaming alırsan batarya süresi üzer.

Evet, hem taşınabilirlik, hem de batarya açısından daha çok ultrabook istiyorum
Thinkbook 15 g2 ıtl bataryası az dayanıyor hocam, benim arkadaşımda var intel versiyonu 3 4 saat civarı batarya süresi alıyor bende ise amd versiyonu var 8 saat civarı alıyorum ortalama.

Batarya uzun süre gitsin istiyorsanız amd tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.

Vivobook şu modeli buldum yorumları inceleyebilirsiniz;

Thinkbook 15 g2 ıtl bataryası az dayanıyor hocam, benim arkadaşımda var intel versiyonu 3 4 saat civarı batarya süresi alıyor bende ise amd versiyonu var 8 saat civarı alıyorum ortalama.

Batarya uzun süre gitsin istiyorsanız amd tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.

Vivobook şu modeli buldum yorumları inceleyebilirsiniz;
Teşekkür ederim. Sizde thinkbook mu, yoksa vivobook mu ?

Bir de arkadaşınızda dahili ekran kartı mı, yoksa harici kart mı var ?

Bende thinbook 15 g2 are var hocam 4700u işlemcili.

Arkadaşımda thinkbook g2 15 harici mx450 var.
Biraz geç oldu ama bir kaç modeli araştırdım, sanırım thinkbook'a yöneleceğim. Fakat bulunduğum bölgede Thinkbook 15 gen 2 are modeli yok, intel işlemcili gen 2 itl modelleri var. Ve amd r5 5500u ve r7 5700u işlemcili gen 3 acl modelleri de yakında gelecek. Lenovo her modelinin onlarca versiyonunu çıkarıyor. Sanırım sizin laptop bataryası 60wh olan versiyon, arkadaşınızdaki ise 45wh versiyonu, o yüzden bataryası daha az dayanıyor.
Bir de r5 4500u işlemcili ideapad 5 15 are05 modeli var, onun bataryası 70wh, 10-12 saate kadar izlenim sunuyor. Fakat ram'ı sadece 8gb ve menteşe sorunları olduğu söyleniyor.

Geri
Yukarı