16.000 TL Monitör dahil 4K oyuncu sistemi önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Yeni sistem toplamak istiyorum en gec 1 hafta icinde toplanacak. İslemci olarak AMD Ryzen 2700X düsünüyorum ekran karti olarak GTX 1080 ya da GTX 1080 Ti.
RTX 20X serisi maalesef cok pahali oldugu icin düsünmüyorum. Üstelik burada RTX 20X serisi ciktigindan beri GTX 10X serisi biraz ucuzladi.
  • Kriterlerim 4K oyun oynayabilmek ve oldukca sessiz olmasi.
  • Normal SSD degil M.2 SSD
  • En az 3 ya da 4 TB HDD
  • Modüler güc kaynagi
  • LED ya da afilli olmasi önemli degil
  • Ayrica bir takintim var anakart ASUS ile ekran kartida ASUS olsun anakart Gigabyte ise ekran karti da Gigabyte olsun (Sacma bir takinti biliyorum)
  • Yaninda ayrica 4K bir monitör önerirseniz sevinirim.
16.000 TL üstüne cikmazsaniz sevinirim bu is icin maksimum 2300 € ayirdim hatta daha düsük olursa tadindan yenmez :)

@Asım Demir @NookumPie @ProfTech @Mr.Acar @Jira @Recep Baltaş @Mert @Taptic @THE_MILLER @Handsome Reis

Tesekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni sistem toplamak istiyorum en gec 1 hafta icinde toplanacak. İslemci olarak AMD Ryzen 2700X düsünüyorum ekran karti olarak GTX 1080 ya da GTX 1080 Ti.
RTX 20X serisi maalesef cok pahali oldugu icin düsünmüyorum. Üstelik burada RTX 20X serisi ciktigindan beri GTX 10X serisi biraz ucuzladi.
  • Kriterlerim 4K oyun oynayabilmek ve oldukca sessiz olmasi.
  • Normal SSD degil M.2 SSD
  • En az 3 ya da 4 TB HDD
  • Modüler güc kaynagi
  • LED ya da afilli olmasi önemli degil
  • Ayrica bir takintim var anakart ASUS ile ekran kartida ASUS olsun anakart Gigabyte ise ekran karti da Gigabyte olsun (Sacma bir takinti biliyorum)
  • Yaninda ayrica 4K bir monitör önerirseniz sevinirim.
16.000 TL üstüne cikmazsaniz sevinirim bu is icin maksimum 2300 € ayirdim hatta daha düsük olursa tadindan yenmez :)

@Asım Demir @NookumPie @ProfTech @Mr.Acar @Jira @Recep Baltaş @Mert @Taptic @THE_MILLER @Handsome Reis

Tesekkürler :)
Sistem'in kullanım amacı nedir?

Eğer profesyonel olarak render ile uğraşmıyorsanız Ryzen tercih etmeniz bana kalırsa mantıksız. i7-8700K çok daha iyi bir seçenek oyunlar için. Siz ne düşünürsünüz bilmem.

Beni etiketlediginin bildirimi gelmemis. :D
Sectigin islemci gercekten guzel. :D

Eğer profesyonel olarak render ile uğraşmıyorsanız Ryzen tercih etmeniz bana kalırsa mantıksız. i7-8700K çok daha iyi bir seçenek oyunlar için. Siz ne düşünürsünüz bilmem.

Ben pek anlamam Ryzen'in iyi olmasini düsünmemin nedeni Technopat'in suradaki incelemesi hem sogutucusu icinde ayrica ucuz diye onu düsündüm. Profesyonel olarak ugrasmiyorum Render olayiyla pek; altyazi gömme ve Canon videolarini renderleme islemi yapiyorum genelde.
Dark Base Pro 900 Rev 2

Cok pahali be ya özellikle bir kasa icin 180 € cekiyorlar :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı