16:10 çözünürlükte karakter boyutları değişiyor mu?

CS'de 4:3 ve 16:9-16:10 arasında özellikle kafa boyutu olarak epey fark var.

Agalar, moderatör soruyu bayağı değiştirmiş malesef ki. Sizlere tekardan sormak istiyorum: CS:GO'da 16:10 çözünürlükte black bar oynamak istiyorum. En düşük çözünürlük (1280-768) ve en yüksek çözünürlük (1680-1050) ile CS:GO'da karaterlerin boyutları değişiyor mu? Biliyorsunuz black bar da çözünürlük değiştirince siyah alanın boyutu da değişiyor. Bu oyuna da yansıyor. Acaba oyunda karakterlerde fark oluyor mu? Merak ettiğim bu. @oynozan @Fevzican Çiloğlu @Cuteaa

Black bar olursa, görüntü de karakterler de olması gerektiği gibi görünür. Kenarların siyah olmasının nedeni zaten en boy oranını korumak, bu yüzden karakterlerin de en boy oranı korunur.

Black bar olmazsa görüntü köşelerden çekileceği için haliyle her şey gibi karakterler de genişleyecek.

Black bar olursa, görüntü de karakterler de olması gerektiği gibi görünür. Kenarların siyah olmasının nedeni zaten en boy oranını korumak, bu yüzden karakterlerin de en boy oranı korunur.

Black bar olmazsa görüntü köşelerden çekileceği için haliyle her şey gibi karakterler de genişleyecek.
Hocam biraz geç cevap verdim kusura bakmayın. Oyunda kendimi bu aralar soyutladım. Şimdi tekrar başlamak istiyorum. Tabi ayarlarım da halletmek istiyorum. Şunu sormak istiyorum 1024-768 ile 1280-960 ayarları arasında genişletilmiş (ekrana yayılmış) hali ile farkları var mı? Yani karakter boyutları artıyor mu? Veya genel şekilde soruyum hocam; hangi durumlarda karakterlerin boyutları artıyor? Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkürler.

Geri
Yukarı