16.500 TL PC vs MacBook

Ben geçen gün bu konuyu bir arkadaşımla konuşmuştum oda medya televizyonculuk istiyor. İş için MacBook mu yoksa PC mi alsam diyordu. En sonunda PC'ye karar verdi uygulama ne kullanıyorsun tam anlamam ama ücretli uygulaman varsa tavsiye edilmese de bir süreliğine en azından crackli kullanabilirsin, oyun istediğinde oynarsın gibi bence daha fazla avantajı var.

Ben de zamanında bu kararı vermiştim. Yanımda taşımak ve kullanmak için MacBook Pro almıştım 13. bir tane de kasa toplamıştım orta ölçekli, her oyunu rahat oynatacak şekilde. Gaming laptop aldığın vakit hafiflik ve şarj süresinden kaybedeceksin. O yüzden bütün paramı Gaming laptop vermek pişman eder.

Aslında Monster hafif cihaz 1.7 KG ama şarj ömrü kısa maalesef.

Aslında Monster hafif cihaz 1.7 KG ama şarj ömrü kısa maalesef.
Batarya? Bu şekilde düşünürsen çok üzülürsün :)
Bu arada ben sırf rahatsız ettiği için 1.8lik HP laptoptan 1.4luk Dell e geçtim. Baya fark etti bütün gün sırtında olunca 100gr bile önemli :) Macbook fan i değilim ama o sınıf bir cihaz kesinlikle önemli.

Merhaba, ben de bir bilgisayar mühendisi olarak sana şunu tavsiye edebilirim. Eğer en ufak bir oyun oynama isteğin varsa kesinlikle Windows öneririm. Ama yok ben iş yapacağım, kod yazacağım dersen Mac bu konuda çok iyi ve hızlıdır. Ben oyun oynadığımdan evde Windows masaüstü var. Yanına Linux kurdum. İşlerimi orada yapıyorum. Ayrıca şirketin verdiği bir de MacBook Pro var. Eve getirdiğimde onu kullanıyorum işler için.

Genellikle çoğu arkadaşım PS4'te oynadığı için PC'de tek başıma en fazla ne kadar oynarımı düşünüyorum bu kadar para verip pişman olmak istemiyorum.

Özellikle Unix temeline de alışırsın, zaten linux kullandın. Bu sayede daha kariyerine etkili sonuçlar alırsın. Karar senin tabii.

Genellikle çoğu arkadaşım PS4'te oynadığı için PC'de tek başıma en fazla ne kadar oynarımı düşünüyorum bu kadar para verip pişman olmak istemiyorum.
Emin değilsen o zaman gaming laptop kesinlikle ihtiyacın olan şey değil. Çok fazla kafaya takıyorsan, 5 6k lik bir kasa toplarsın 1080pde her şeyi canavar gibi oynarsın.

Kafam kadar da batarya taşımamış olursun :)

Şu an bir baktım da, Dell vostro 5490 10.nesil i7 cihaz var. Onu da alabilirsin eğer Macbook içinde o kadar para vermek istemezsen.

MacBook iş için kesinlikle pişman etmez. Uzun batarya ömrü kapağı kaldır işini yap, geri kapağını indir. Bu kadar basit. Zaten PS4'te oyun oynuyorsan PC'ye gerek yok. LOL ve ETS, Mac'te çalışıyor mu bilmiyorum ama çalışıyorsa çok performans gerektiren oyunlar olmadığı için Mac'te de oynarsın onları. Kişisel görüşüm ise en iyi oyun oynama deneyimi masaüstünde elde edilir.

Geri
Yukarı