16.500 TL'ye ASUS TUF Gaming F17 FX706HEB-HX130 nasıl?

chubawal

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, tam bir ay önce dolar 10'a kadar düştüğü zaman 16500 TL'ye aşağıdaki laptopu almıştım. Sizce iyi bir seçim yapmış mıyım? Üzerinden tam bir ay geçti. Oyun manyağı değilim fakat 15.6 inçe 3060'lı bir laptop mu alsa mıydım diyorum kendime. Ama onun da dezavantajı 15.6 inç ve ASUS olmayacaktı. Ya GameGaraj'ya Monster olacaktı. Oyun manyağı olmayan biri olarak ama ara sıra arkadaşlarıyla oyun oynayan biri olarak 3050 Ti beni kaç sene götürür 3060'a göre?

Aldığım laptop ASUS TUF Gaming F17 3050 Ti, i7-11800H'lı modeli aşağıda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığınız laptop gayet iyi arada çok fark yok. O aradaki FPS farkı yerine daha iyi malzeme kalitesi ve daha az fan sesine ve daha büyük ekrana sahipsiniz. Bence bunlar aradaki FPS farkından daha iyi özellikler.

Aldığınızdan 1-2 ay önce 9000 civarlarındaydı. Yine de aldığınız zamana göre iyi bir tercih. Uzun yıllar da götürecektir oyun konusunda.

Bence 3060'lı bir dizüstü alsaydınız daha ileri dönük olurdu minimum %25 ortalama %50 fazladan FPS alırdınız. Ayrıca 3050 Ti 4 GB bu da ileride kesin AAA oyunlarda sorun yaratacaktır.

Bence 3060'lı bir dizüstü alsaydınız daha ileri dönük olurdu minimum %25 ortalama %50 fazladan FPS alırdınız. Ayrıca 3050 Ti 4 GB bu da ileride kesin AAA oyunlarda sorun yaratacaktır.
o zaman asus olmayacaktı çünkü asus'un 3060'lısı daha pahalıydı. oyun manyağı değilim dediğim gibi ve bence bu laptop 15.6 inçe göre daha geç ısınır ve ekranı daha büyük. oyun oynarken daha iyi.

15.6 inçe 3060'lı laptom mu alsaydım sorusuna cevap olarak kendi fikrimi belirttim. Bana göre artık 4 GB ekran kartına para verilmez kaldı ki 3050 Ti o panele göre zayıf bir ekran kartı ömrü 3060'a göre daha kısa olacaktır. Ancak oyun dışında tabii ki uzun yıllar kullanırsınız.

Geri
Yukarı