16 Bin TL 1080P oyuncu sistemi önerisi

Arkadaşların da söyledikleri gibi bu fiyata bu sistem pek yakışmadı. Ancak siz zaten kararınızı vermişsiniz gibi gözüküyor.

Ekipman konusunda tereddütlüyüm sadece ama kasa bileşenleri konusunda kararımı verdim gibi kasanın fiyatı 9.500₺ civarı yapıyor 6K monitör klavye ıvır zıvır 9.500₺ için düşünüldüğünde de mi yakışmamış hocam sistem?

RTX olması önemli hocam, RTX testlerini izlemeden önce sistemde 1660 Ti düşünüyordum zaten.

3000 serisini beklemek gerekecek sanırım haklısınız peki klavye nedir?

Çok teşekkürler hocam tavsiyeniz için ancak bütçede geriye 3.000₺ kalıyor o yeterli olacak mı acaba monitör, klavye, mouse, kulaklık gibi ürünlere.

RT istiyorsun ama 2060 alıyorsun garip hocam.

Hocam RTX 3000 serisini beklerseniz pişman olmazsınız, hiç merak etmeyin.
İkinci olarak 1080P 60FPS bir sisteme 16K vermek aşırı saçma. 6-7K ya da 1080P 60FPS bir sistem toplanabilir sanırım.
Üçüncü olarak sistem gerçekten çok pahalı. Yani parçalar gereksiz yere pahalı.

Hocam ekran kartını bu olarak tercih edebilir misiniz?

Öneriliyor diye biliyorum, yanlışım varsa kusura bakmayın.
Ortalama 600TL daha ucuz.

HDD yerine sadece SSD alın, pişman olmazsınız.

İkisinin fiyatı sizin alacağınız SSD ve HDD fiyatına denk geliyor.

Yanlışım varsa kusura bakmayın. Önerdiklerim kötüyse de düzeltin lütfen.

RT istiyorsun ama 2060 alıyorsun garip hocam.

Hocam ilk defa kendi başıma PC topluyorum çünkü bazı mağazalara güvenim kalmadı kendim de çok hakim olmadığım için topladığım sistem hepinizin suratını ekşitti sanırım 😄 tüm önerilere açığım. 16.000₺'ye listedeki tüm bileşenler dahil olacak şekilde nasıl daha iyi bir sistem toplanabilir onu öğrenmek için açtım konuyu
Hocam RTX 3000 serisini beklerseniz pişman olmazsınız, hiç merak etmeyin.
İkinci olarak 1080P 60FPS bir sisteme 16K vermek aşırı saçma. 6-7K ya da 1080P 60FPS bir sistem toplanabilir sanırım.
Üçüncü olarak sistem gerçekten çok pahalı. Yani parçalar gereksiz yere pahalı.

Hocam ekran kartını bu olarak tercih edebilir misiniz?

Öneriliyor diye biliyorum, yanlışım varsa kusura bakmayın.
Ortalama 600TL daha ucuz.

HDD yerine sadece SSD alın, pişman olmazsınız.

İkisinin fiyatı sizin alacağınız SSD ve HDD fiyatına denk geliyor.

Yanlışım varsa kusura bakmayın. Önerdiklerim kötüyse de düzeltin lütfen.

Hocam 6-7K'ya listedeki tüm bileşenler toplanabilecek mi acaba?

Hocam ilk defa kendi başıma PC topluyorum çünkü bazı mağazalara güvenim kalmadı kendim de çok hakim olmadığım için topladığım sistem hepinizin suratını ekşitti sanırım 😄 tüm önerilere açığım. 16.000₺'ye listedeki tüm bileşenler dahil olacak şekilde nasıl daha iyi bir sistem toplanabilir onu öğrenmek için açtım konuyu.

Hocam marka takıntınızı boş verin öncelikle arkadaşlar size güzel sistem toplar.

Hocam ilk defa kendi başıma PC topluyorum çünkü bazı mağazalara güvenim kalmadı kendim de çok hakim olmadığım için topladığım sistem hepinizin suratını ekşitti sanırım 😄 tüm önerilere açığım. 16.000₺'ye listedeki tüm bileşenler dahil olacak şekilde nasıl daha iyi bir sistem toplanabilir onu öğrenmek için açtım konuyu

Hocam 6-7K'ya listedeki tüm bileşenler toplanabilecek mi acaba?
Hocam 6-7K ya listedeki bütün bileşenler toplanamaz. Ancak 6-7K ya 1080P 60FPS verebilecek bir kasa toplanır. Monitör belki dahil edilir, edilmez onu bilemem. Klavye mouse dahil olmadan 6-7K ya 1080P 60FPS sistem toplanabilir.

Ekipman konusunda tereddütlüyüm sadece ama kasa bileşenleri konusunda kararımı verdim gibi kasanın fiyatı 9.500₺ civarı yapıyor 6K monitör klavye ıvır zıvır 9.500₺ için düşünüldüğünde de mi yakışmamış hocam sistem?
6K ıvır zıvıra verirseniz sonradan çok üzülürsünüz. Ayırabildiğiniz max bütçeyi kasaya ayırın. Daha sonra yavaş yavaş diğerleri alınır.

Yeni konular

Geri
Yukarı