16.000 TL'ye GTX 1660 Super laptop tavsiyesi

Melihhh19

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Bütçe 15-16k arası olmak ile birlikte bildiğiniz 1660S ekran kartılı mümkün ise 16 GB RAM destekli (Fabrika çıkışlı 8 olursa 8 GB RAM kendim alıp takabilirim.) 512 GB depola üstü (HDD, SSD fark etmez.) İşlemcisi ekran kartına yetecek kadar olması yeterli tek başına işlemci ile iş bazlı bir şey yapmayacağım sadece oyun oynayacağım. Bu donanımları karşılayacak bildiğiniz güzel bir laptop varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. Ekstra olarak fabrika çıkışlı 512 GB depola olan laptopların çoğunda ekstra M.2 ya da SATA SSD takma yeri oluyor fakat olmayan olursa onları atmazsanız sevinirim çünkü ilerleyen zamanlarda depolamayı 1 TB civarına çıkarmayı planlıyorum.

1660 serisi laptoplarda artık üretilmiyor yani piyasada yok diye biliyorum. Bulursanız ikinci elde bulursunuz. Onunla hemen hemen aynı seviyede olan 3050 TI içeren laptoplara bakabilirsiniz üstteki arkadaşın attığı gibi.

GTX 1660 Super çok fazla bulunamıyor laptop ile neredeyse hiç size önerim bence masaüstü toplayın bende GTX 1660 Super var İtopya'dan topladım size önerim 3050 serisine geçin.

O bütçeye 1660S düşük kalır.

Nasıl yani daha yüksek bir ekran kartı alınması zor bu paraya hatta 16k ya bile bulabilirseniz helal olsun ben bir baktım ciddi anlamda fiyatlar uçmuş. Tabii yukarıdaki arkadaşın attığı gibi sistem güzel fakat depolama ve RAM'den kısılmış bulursan bakılabilir.

1660 serisi laptoplarda artık üretilmiyor yani piyasada yok diye biliyorum. Bulursanız ikinci elde bulursunuz. Onunla hemen hemen aynı seviyede olan 3050 Ti içeren laptoplara bakabilirsiniz üstteki arkadaşın attığı gibi.

Haklısın onu unuttum ama 3050 Ti ile 1660 Super arasında %10-15 arası performans farkı oluyor ama fiyat uygun olursa onu da düşünebilirim.

1660S olması zorunlu mu?

1660S ayarında olması yeterli. Mesela attığın sistem iyiymiş.

Nasıl yani daha yüksek bir ekran kartı alınması zor bu paraya hatta 16k ya bile bulabilirseniz helal olsun ben bir baktım ciddi anlamda fiyatlar uçmuş. Tabii yukarıdaki arkadaşın attığı gibi sistem güzel fakat depolama ve RAM'den kısılmış bulursan bakılabilir.

Haklısın onu unuttum ama 3050 Ti ile 1660 Super arasında %10-15 arası performans farkı oluyor ama fiyat uygun olursa onu da düşünebilirim.

1660S ayarında olması yeterli. Mesela attığın sistem iyiymiş.

8 GB RAM artık çok düşük kalıyor. Bir 3-4 sene geri gitsek 8 GB RAM yeterli olur ama bu sisteme 8 GB RAM az kalır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı