16 GB 2400MHz vs 8 GB 2933 MHz

cekicek31

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir laptop sipariş verdim içinde 10.nesil i5 işlemci 8 GB RAM var 2933 MHz elimde 8 GB 2400MHz bir RAM var sizce takmalı mıyım? FPS'i olumlu mu etkiler olumsuz mu? Hem 16 GB hem de dualchannel olacak şimdiden teşekkürler ediyorum cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı MHz değererine sahip RAM'ler birlikte çalışmayabilir. Üstüne cihazı yeni alıyorsun içini açarsan garantisi biter bence 8 GB RAM ile bir süre idare etmeye çalış. Eğer yetmezse internetten bilgisayarın içinde olan RAM'in aynısından bir tane daha al. Tabii şöyle bir şey de var bilgisayarının içinde tek slot 8 yerine 4+4 olarak yerleştirilmişte olabilir.

Farklı MHz değererine sahip RAM'ler birlikte çalışmayabilir. Üstüne cihazı yeni alıyorsun içini açarsan garantisi biter bence 8 GB RAM ile bir süre idare etmeye çalış. Eğer yetmezse internetten bilgisayarın içinde olan RAM'in aynısından bir tane daha al. Tabii şöyle bir şey de var bilgisayarının içinde tek slot 8 yerine 4+4 olarak yerleştirilmişte olabilir.

Yok ASUS garantiden çıkmıyormuş sordum bir de tek slot 8 GB ben yine de deneyeyim bilgilenmis oluruz RAM'lerde uyumlu sadece MHz düşüreceğim.

Geri
Yukarı