16 GB 3600MHz RAM tavsiyesi

• Konuyu başlatan Barca
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 727
Bütçe
1000

Barca

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Teknisyen
Anakartim ASUS TUF X570 PLUS Wi-Fi, ekran kartım RTX 2070S, işlemcim Ryzen 9 3900X. 3600MHz 16 GB RAM önerir misiniz? Bütçe 1000TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birisi yeni seri. Yeni seri olanın gecikmesi daha düşük falandır, Ryzen ile daha uyumlu çalışıyordur. Bir ton ıvır zıvır. Eski serisi de güzeldir. Sistemi kaç TL'ye topladınız hocam?

8500 civarı bir şeye denk geldi önceden topladım bazı parçaları. Şu an baktım Trident Z Neo CL16 16 GB olarak yok hiç bı yerde, 32GB var sadece bulamadim.

Hocam Türkiye'de pek bulunmuyor. Sizin için önemli olan 3600MHz CL16 olması. Bende de benzer bir sistem var da 12K'ya topladım. 3900X Meg Ace ve RX570 var. Ondan sordum.
Cl16 cl18den daha mı iyi oluyor ben tersi biliyorum öğrendiğim iyi oldu arkadaş link attı şimdi itopyadan. Sistem güzel fakat yakın zamanda bı 2080ti alırsam daha iyi olacak
Cl16 cl18den daha mı iyi oluyor ben tersi biliyorum öğrendiğim iyi oldu arkadaş link attı şimdi itopyadan. Sistem güzel fakat yakın zamanda bı 2080ti alırsam daha iyi olacak

CL16 daha iyi, gecikme değerini ifade ediyor. 200MHz = 1Cl değeri diyebilirsiniz. Ben baya indirim bekleyip topladığım için ne kadar kar ettiğimi tahmin etmeye çalışıyorum da, KDV indiriminden bile daha ucuza toplamışım ben:)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı