Çözüldü 16 GB RAM 8 GB gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wambery

Centipat
PC ilk açıldığında 8 GB RAM karşıma çıkıyor ve her yerde 8 olarak gözüküyor. PC'yi açarken BIOS'a girip 16 GB RAM'i görüyorum ve hiçbir şey yapmadan çıkıp devam ettiğimde 16 gözüküyor. Sonra tekrar aç kapa yapınca yine 8. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Çözüm
Kendim çözdüm. BIOS arayüzünde profil seçiliydi, diğer seçeneği seçip açtım, 16 GB gözüktü, sonra prfile aldım, hız 3000 MHz oldu, açtım, düzeldi.
Birkaç güncelleme yaptım ve sonuç bu
RAM'i çıkarıp tekrar tak.
Anakart kitapçığı üzerinde RAM modülü takılma rehberi diye yer çıkar. RAM modüllerini belirtilen bölüme takın. Ayrıca RAM yuvası bozuk mu? RAM' ler bozuk mu?

ramler çalışıyorlar dediğim gibi bios a girip pc yi açarsam 16gb çalışıyor ama öyle yapmazsam 8gb gözüküyor
Görev yöneticisi ve BIOS'dan fotoğraflar atabilir misiniz?
Birkaç güncelleme yaptım ve sonuç bu

ramler çalışıyorlar dediğim gibi bios a girip pc yi açarsam 16gb çalışıyor ama öyle yapmazsam 8gb gözüküyor
Görev yöneticisi ve BIOS'dan fotoğraflar atabilir misiniz?
1595506009089.png

Dosya Ekleri

• 1595504531647.png
    1595504531647.png
    3,8 KB · Görüntüleme: 94
Hocam sistem yapılandırması kısmına girip önyükleme sekmesinden gelişmiş ayarlara girin orada bellek üst sınırı tikliyse tiki kaldırın.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    22,7 KB · Görüntüleme: 76
Kendim çözdüm. BIOS arayüzünde profil seçiliydi, diğer seçeneği seçip açtım, 16 GB gözüktü, sonra prfile aldım, hız 3000 MHz oldu, açtım, düzeldi.

Çözüm

Geri
Yukarı