16 GB RAM BIOS'da 8 GB görünüyor

Mertcan İliksiz

Femtopat
Daha fazla  
16 GB RAM'im var ama BIOS'da Total 8 GB RAM gösteriyor ve Windows bilgisayar özelliklerinde yine 16 GB gösteriyor. MSConfig'den düzenliyorum ama olmuyor. Bir de RAM'lerin bir tanesi tek başına çalışmıyor. Windows RAM testine soktum, 16 GB olarak görüyor ama BIOS güncelledim. Format attım, işe yaramadı. 4 slot kullanıyor 1-3 veya 2-4 yapıyorum, yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
16 GB RAM'im var ama BIOS'da Total 8 GB RAM gösteriyor ve Windows bilgisayar özelliklerinde yine 16 GB gösteriyor. MSConfig'den düzenliyorum ama olmuyor. Bir de RAM'lerin bir tanesi tek başına çalışmıyor. Windows RAM testine soktum, 16 GB olarak görüyor ama BIOS güncelledim. Format attım, işe yaramadı. 4 slot kullanıyor 1-3 veya 2-4 yapıyorum, yok.

RAM uyumsuzluğu sorunu yüksek ihtimalle. Kit halinde mi aldınız RAM'leri.

Eğer 2 RAM'iniz varsa RAM'leri 1 boşluk arayla taktığınızdan emin misiniz?

Anakart:Asus 970 gamıng aura anakart.Ramlerin, ikisinde kllisre 8 gb x2. Ayrıca memtest86, yaparkende total 8 gb olarak görüyor 16 gb değil.
BIOS'da Total memory 8 gb görüyor ram arızalı olsa, iki ram taktığım zaman pc açmaz öyle değil mi.
Arkadaşlar çözümü buldum. Teşekkür ederim hepinize. Çalışmayan ram'i fön makinesiyle ısıttım iyice kendisine geldi. Şuanda hiçbir sıkıntı yok 😃.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı