16 GB RAM fark eder mi?

166770

Kilopat
Makaleler
5
Haftaya bir aksilik çıkmaz ise. 10100F + RX 550 sistemimi 16 GB RAM yapacağım. Birkaç soru var, onları sormak istiyorum.

Intel sistemlerde çift kanal RAM fark eder mi?
8'den 16'ya geçince ne gibi farklar olacak?
Alacağım RAM 3000 MHz - 3200 MHz. Ama anakart ve işlemcim sanırım o kadar frekans desteklemiyor. Bir sorun çıkarır mı?

Anakart: ASUS Prime B460M-K.

Haftaya bir aksilik çıkmaz ise. 10100F + RX 550 sistemimi 16 GB RAM yapacağım. Birkaç soru var, onları sormak istiyorum.

Alacağım RAM 3000 MHz - 3200 MHz. Ama anakart ve işlemcim sanırım o kadar frekans desteklemiyor. Bir sorun çıkarır mı?

Tabii ki performans artacak.
AMD, Intel fark etmezsizin performansta ciddi diyebilecek performans artışı olacaktır.
8x2 DC olduğu için RAM'ler daha performanslı olacak.

İşlemcinin ve anakartın desteklediği frekansta çalışır RAM'leriniz. Ayrıca ne gibi farklar olacak derseniz RAM'iniz yüksel olacak ve RAM kullanımının fazla olması sebebiyle sistemin yavaşlaması, RAM'in ucu ucuna yettiği oyunlarda takılma sorunları gibi şeyler yaşamayacaksınız. 16 GB RAM zorunlu mu? hayır. Ama oyun oynayan birisi için gereklidir diye düşünüyorum. Ama ortalama oyunlar ve günlük işler için 8 GB'da yeterlidir.

Intel sistem de olsa fark eder. 16 GB olunca güzel bir FPS artışı alırsın. Anakart maksimum frekansı ne ise onda çalışır. Sorun olmaz. Uyumsuz RAM almayın yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı