16 GB RAM PUBG RAM Sorunu

faceitlife

Hectopat
Daha fazla  
PUBG'de anlamadığım bi şekilde RAM kullanımı 7.2 GB'yi geçmiyor ve 7.2 civarına çıkınca hafif hafif takılmalar oluyor. Önceden 8 GB RAM vardı ben yanına bi 8 GB daha ekledim ancak hiçbir zaman 7.2-7.3 GB civarını geçmiyor PUBG'de. Ben oyun testlerine bakıyorum herkesin 10 GB civarı kullanıyor. Yeni RAM şuan BIOS'ta gözüküyor 3000 MHz kendi hızında çalışıyor. Acaba RAM'ı slota ekledikten sonra bi işlem yapmak gerekiyor mu ?

GTX 1060 6GB
Ryzen 5 1400
16 GB (2x8) 3000MHz RAM
MSI B350M
MSI Afterburner ve Görev Yöneticisinden baktığımda aynı şekilde 7.2 GB'yi geçmiyor.

Arkadaşlar yok mu yardım edecek olan ? Birkaç saat oynadıktan sonra FPS yüksek olmasına rağmen oyuna anlık takılma giriyor ve RAM kullanımı 7 GB civarını ısrarla geçmiyor. Eskiden 8 GB RAM ile oynarken aynı bu şekilde olurdu, birkaç saat sonra oyuında RAM'dan kaynaklı takılmalar başlardı. Şuan RAM almama rağmen eskisi kadar olmasada belli bi zaman oynadıktan sonra yine takılmalar oluyor. Aynı sistemin videolarını izliyorum 9-10 GB civarında geziyor RAM kullanımları. Hatta GTX 1060 6GB ile yayın yapan biri var 4-5 saat oynuyor yayında ve hiçbir takılma olmuyor :(

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı