16 GB RAM vs 24 GB RAM

ahmeterenok

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarımda 3x8 24 GB 2666MHz RAM kullanıyorum. Bir tane RAM'i çıkartıp kullanmaya devam etsem daha mı sağlıklı olur? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir şey değişmez çünkü 16 GB'ı aşan oyun yok şu anda. Yani 16 GB'tan fazla RAM'e sahip olanların şu an için hiçbir avantajı yok ama kıyıda köşede dursun benim param var diyorsanız işe yarayacağı günü beklersiniz.

Dual channel için diyorsanız 2 tanesi dual 1 tanesi single çalışır. Hepsi dual çalışsın istiyorsan 1 tanesini çıkarıp ya da yeni bir 8 daha alarak tamamen dual yapabilirsin.
Arkadaş ban yemiş galiba son düzenleme mod.

Anakart uyum listelerinde RAM'lerin 1,2,4 slot şeklinde kullanımı tarif ediliyor. Dikkat ederseniz 3 slot kullanım senaryosu yok tariflerinde. Hatta bazı RAM'ler için 1 slot, bazıları iki slot, bazıları için de 4 slot desteği olduğu belirtiliyor. Bırak 3 slotu her RAM'i 4 slot kullanmayı bile desteklemiyor bu uyum listelerine göre. Önceki AMD sistemimde başıma geldi. 2 slot sorunsuz kullanırken aynı RAM'lerden alıp 4 slot kullanınca RAM frekansını düşürerek çalıştırabildim ve özelliklerle oyunlarda FPS'em düştü. Sanki birşey frenliyormuş gibi oluyordu. R6 Siege'de gecikme sorunum oluyordu.

Son düzenleme:
Bir tane 8GB RAM'i çıkartırsam daha iyi performans alır mıyım?
İşlemcim i5 6660K 3.50 GHz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı