16 GB RAM yaptıktan sonra MHz değeri düştü

Echoriat

Centipat
Daha fazla  
8 GB RAM'im vardı 16 GB yaptım ikisi de 3200 MHz ama taktıktan sonra 2666 MHz gözüktü. Nedeni ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
XMP profili sıfırlanmış olabilir mi? Bi' bakar mısın?

BIOS'u açmaya çalışıyorum ama direkt başlata geçiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de bu şekilde deneyelim o zaman.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de bu şekilde deneyelim o zaman.
Şimdi girdim de bu şekilde xmp kısmını bulamadım yardımcı olursanız çok memnun olurum

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    288,4 KB · Görüntüleme: 31
F7 ile Advanced Mode'a geçip, AI Tweaker altında XMP ayarını arayın. Bu yoksa başka bir sekme altında da olabilir.

F7 ile Advanced Mode'a geçip, AI Tweaker altında XMP ayarını arayın. Bu yoksa başka bir sekme altında da olabilir.
advanced mode a girdim ama ai tweaker gözükmüyor bende laptop olduğu için olabilir mi
bende böyle

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    184 KB · Görüntüleme: 29
Asus TUF ve ROG serisi laptopların çoğunda Ram XMP ayarı kapalı oluyor. En azından FX505DT kullanıcısı olarak bende böyle. Dolayısıyla anakart, Ramleri çalıştırabileceği en yüksek Mhz'te çalıştırıyor bu da anladığım kadarıyla sizin bilgisayarınızda 2666Mhz. Eğer bilgisayarınız daha önceden 3200Mhz'te çalışıyor ve yeni Ram taktıktan sonra 2666Mhz'e düştüyse CL değerlerinin uyuşması amacıyla sistem Mhz'i düşürmüş olabilir.

Asus TUF ve ROG serisi laptopların çoğunda Ram XMP ayarı kapalı oluyor. En azından FX505DT kullanıcısı olarak bende böyle. Dolayısıyla anakart, Ramleri çalıştırabileceği en yüksek Mhz'te çalıştırıyor bu da anladığım kadarıyla sizin bilgisayarınızda 2666Mhz. Eğer bilgisayarınız daha önceden 3200Mhz'te çalışıyor ve yeni Ram taktıktan sonra 2666Mhz'e düştüyse CL değerlerinin uyuşması amacıyla sistem Mhz'i düşürmüş olabilir.
Anladım çok teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı