16 GB RAM'im olmasına rağmen 8 GB RAM donanıma ayrılmış gözüküyor

Erdi Seven

Femtopat
Daha fazla  
Donanıma ayrılmış 8 GB RAM'i nasıl değiştirebilirim?

1611700054848.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam RAM'lerin doğru takıldığına emin misiniz? Veya RAM'lerinizin doğru çalıştığından?

RAM'leri teker teker takıp farklı slotlarda çalıştırdım ramlarde sorun yok doğru taktığıma eminim
2. RAM slotuna taktığımda bilgisayar çalışıyor ama ekran gelmiyor RAM slotunda sorun olduğunu düşündüm en başta ama daha sonra 16 GB RAM'i gördüğünü fark ettim donanıma ayırmış olduğu 8 GB RAM çalıştığını gösteriyor

Eki Görüntüle 854229

Umarım bende bir sıkıntı yoktur.

Hayır Kullanılan ile Kullanılabilir kısmını toplarsanız 16'ya yakın çıkıyor sizde bir sorun yok.

RAM'leri teker teker takıp farklı slotlarda çalıştırdım ramlarde sorun yok doğru taktığıma eminim
2. RAM slotuna taktığımda bilgisayar çalışıyor ama ekran gelmiyor RAM slotunda sorun olduğunu düşündüm en başta ama daha sonra 16 GB RAM'i gördüğünü fark ettim donanıma ayırmış olduğu 8 GB RAM çalıştığını gösteriyor

Hocam bir yerde mutlaka bir yanlışlık var ya RAM'de ya slotlarda ya da yazılımsal ama ben de bilmiyorum daha bilgili birileri yardım edebilir eğer slot ve RAM'leriniz çalışıyor ise.

Eki Görüntüle 854229

Umarım bende bir sıkıntı yoktur.

Senin ki doğru donanıma ayrılmış olan RAM'i arttırabilir veya azaltabilirsin sorun şu ki ben donanıma ayrılmış olan RAM'i azaltamıyorum aksine yükselte biliyorum
Hayır Kullanılan ile Kullanılabilir kısmını toplarsanız 16'ya yakın çıkıyor sizde bir sorun yok.

Hocam bir yerde mutlaka bir yanlışlık var ya RAM'de ya slotlarda ya da yazılımsal ama ben de bilmiyorum daha bilgili birileri yardım edebilir eğer slot ve RAM'leriniz çalışıyor ise.

İnternette gösterdikleri her şeyi denedim BIOS güncellemesine kadar yaptım RAM'lerin ikisi de çalışıyor ama sadece 2.slot'a RAM'leri taktığımda ekrana görüntü gelmiyor ama bilgisayarı başlatıyor umarım 2.slot bozuk değildir

RAM'lerden bir tanesi DDR3 iken diğeri DDR3L olabilir mi?
Ek olarak BIOS üzerinden sistemi "UEFI" olarak ayarladığınıza emin olun lütfen.

Deneyeceğim
RAM'ler birbirleri ile uyumlu görünüyorlar. Sıkıntı BIOS üzerinde olabilir. BIOS'dan UEFI ayarlarda olduğundan emin olabilir misiniz cihazınızın.

UEFI olarak ayarladım LEGANDRY gibi birşeydeydi UEFI olarak değiştirdim
sorun çözülmedi

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı