16 MB internet nasıl 14,4 MB/sn indiriyor?

Arkadaş 16 Mbps internet neden 14,4 Mbps gözüküyor dememiş. Neden 14,4 MBps diye sormuş.

Microsoft Store'un hız göstergesi yıllardır bozuk. Bir ara Geforce Experience da yanlış gösteriyordu bunun gibi. Aslında Mbps veya MBps olarak göstermiyor. Direkt hatalı gösteriyor.
Evet bu yüzden mbps sordum. 14mb/sn 14x8 den 112 mbps yapıyor.

Çarpmayacaksın, böleceksin. 14/8, ~2 MBayt/s
1604597957562.png

Mb/sn olarak gösteriyor. Bunu Microsoft yanlış yazmış. Ben bu yüzden sordum arkadaşa kaç mbps diye internetin. Çünkü saniyede 14 mb benim hesapladığım gibi bir sonuca dayanıyor. Bunu Mbps olarak düzeltmeliler. Hesabımda bir yanlışlık yok.

Eki Görüntüle 727415
Mb/sn olarak gösteriyor. Bunu Microsoft yanlış yazmış. Ben bu yüzden sordum arkadaşa kaç mbps diye internetin. Çünkü saniyede 14 mb benim hesapladığım gibi bir sonuca dayanıyor. Bunu Mbps olarak düzeltmeliler. Hesabımda bir yanlışlık yok.
Herkese teşekkür ederim. 16 mb hızında internet kullanıyorum altyapım fiber ama malum baba parası yapacak bir şey yok. Anladım yani Steam gibi değil de SpeedTest gibi gösteriyor.

Ayrıca 16MB'lik paket daha Türkiye'de yok o bahsettiğiniz paket 16Mbps'dir bu da 2MB'ye eşittir ayrıca arkadaşların dediği gibi o Bit olarak hesaplıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı