16 Mbps internet oyun indirirken 1.6Mbps hızda indiriyor

Yer
ALMANYA GÖTİNGEN
İyi günler. 16Mbps hıza sahibim ama Steam'den oyun indirirken 1.6Mbps hızda indiriyor. Sebebi nedir? Hızımı yükseltebilir miyim?

Dosya Ekleri

• download.JPG
    download.JPG
    13,4 KB · Görüntüleme: 47
  • download2.JPG
    download2.JPG
    25,6 KB · Görüntüleme: 46

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
64
Neye göre normal? Nasıl bir matematik bu sizdeki? 16 Mbps ile 2 MB'a yakın anlık indirme hızına ulaşması lazım. Ki arkadaşınki 17 Mbps'e dayanmış. Benim hız da neredeyse aynı ve 2.2 MB/s indirme hızı alıyorum. Bir tık düşüklük var.

Vavien.

Petapat
Makaleler
6
Yer
İstanbul
Farklı birimler olduğunu fark etmemişsiniz sanırım. 16 mı görmek istiyorsunuz? Steam'de indirme ekranında sağ üstteki çarka tıklayın. Display download rates in bits per second ya da Türkçesinde ne yazıyorsa onu seçin. Tebrikler. Artık istediğinize eriştiniz.

Steam'de indirme yaparken 60 saniyede 1 dakika geçmesi ile aynı şey. Aynı miktarı ifade eden farklı birimler. Birisi bit, diğeri byte.

gregor cemsa

Hectopat
Normal.
O hızla 1,5 - 2.0 arası indirebilirsin.
İndirdiğin kaynağa göre bu hız bazen 1.0 M bile olabilir.
Ama bazı durumlarda bu hız çok daha fazla olabiliyor.

jai guru deva om

Hectopat
Süper Moderatör
Yer
New York
Farklı birimler olduğunu fark etmemişsiniz sanırım. 16 mı görmek istiyorsunuz? Steam'de indirme ekranında sağ üstteki çarka tıklayın. Display download rates in bits per second ya da Türkçesinde ne yazıyorsa onu seçin. Tebrikler. Artık istediğinize eriştiniz.

Steam'de indirme yaparken 60 saniyede 1 dakika geçmesi ile aynı şey. Aynı miktarı ifade eden farklı birimler. Birisi bit, diğeri byte.
Açıklamaya çalıştığım buydu. Doğru cümleleri tercih edemedim.

Yukarı