16 Mbps İnternetin 450Kbps İndirme Hızı Olması

IDenizI

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar ben Türk Telekom kullanıyorum. Kotasız, 16Mbps hıza sahip tabii resmi olarak. Fakat bir uygulama indirirken internet hızım 450Kbps'den yukarı çıkmıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim. Bu arada kablolu kullanıyorum.

Sözleşme hızı 16 MBPS ancak siz hız testi yaptığınızda ne kadar hız alıyorsunuz. Hat değerlerinizi paylaşın. Normal olarak 16 MBPS sözleşme hızı olan bir kullanıcı hat durumu iyi ise 15 MBPS hatta tam 16 MBPS hız alır. Dosya indirirken 1.2-1.5 MB/S hız ile dosya indirir. Nereden hangi dosyayı indiriyorsunuz?

Sözleşme hızı 16 MBPS ancak siz hız testi yaptığınızda ne kadar hız alıyorsunuz. Hat değerlerinizi paylaşın. Normal olarak 16 MBPS sözleşme hızı olan bir kullanıcı hat durumu iyi ise 15 MBPS hatta tam 16 MBPS hız alır. Dosya indirirken 1.2-1.5 MB/S hız ile dosya indirir.
Bizimde 16 MBPS ama ben 2.5-3.0 MB/S indirme hızı alıyorum nasıl oluyor?

Bizimde 16 MBPS ama ben 2.5-3.0 MB/S indirme hızı alıyorum nasıl oluyor?
Demek ki sizin sözleşme gücünüz 24 MBPS.
Ortalama hız ve indirme değerleri bunlar.
indir.png

Hayır. 50mbps kullanıyorum.
Hat değerleriniz iyi durumda ve 50 MBPS hız destekliyor ise 5-6 MB/S indirme hızı almanız gerekiyor. Büyük ihtimal ile siz 50 MBPS hız olan paket aldınız. Ancak TT altyapısı kullanıyorsunuz bu TT altyapısı'da en fazla 24-25 MBPS hız veriyor. Sizin indirme hızınız bu yüzden 2,5-3 MB/S indirme hızı alıyorsunuz.

TT'de doğal böyle şeyler. Altyapı kötü ise 16 MPS internetten ancak 3mps hız alabiliyorsun. Ben de aynı sorunu yaşadım sürekli nette kopmalar oluyordu hızı 3.5 mps'ye sabitleyince ancak kullanabiliyordum.

Alt yapıda sorun yoksa aradığınız zaman modemi güncellerler ve büyük ihtimalle düzelir ama düzelmiyorsa sorun alt yapıdadır.

Ben Superbox'a geçip kurtuldum o rezil kurumdan. Fazla ödüyorum ama en azından interneti kullanabiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı