16 Mbps internette 8 Mbps alma

andrea is god

Hectopat
Başlıkta da gördüğünüz gibi bu sorunla baş başayım. İnternette bir sorun oldu ve gelip düzelttiler. Ancak düzelttikten sonra internet 8 Mbps'yi geçmiyor. Modem arayüzünde ise durum bu. Sorunu nasıl çözebiliriz?

net.png

Operatör müşteri hizmetlerini ara onlar yardımcı olur. Gene 16'ya çekip 8 alıyorsan hattın kaldırmıyordur. Ben de 16 alıyorum ama hat 12Mbps kaldırıyor 12 kullanıyorum kaç aydır.

Geçen bana da oldu böyle bir şey. Modem arayüzünde bant genişliği kontrolü etkin mi? Ben onu etkinleştirmeden önce 40 Mbps alıyordum. Etkinleştirdikten sonra 30 Mpbs üstünü geçmiyor. Qos diye de geçiyor olabilir modem arayüzünde. Ona bir bakın derim.

Benim pakette 16 Mbps 9 ve 11 Mbps arası veriyor Türk Telekom arkadaşlarla büyük bir aile olduk her gün 5 kere ararım kendilerini bir baba gibi fırçalarım nasihat veririm sağ olsunlar ses çıkarmadan dinlerler.

Hat değerlerinin tamamini paylassaydiniz daha yardimci olabilirdik. Snr degerleri ve hat zayiflamasi onemli fakat onceden o hizlari aliyorsaniz hattinizda sıkıntı yoktur. Ararsaniz düzeltirler

Yeni konular

Geri
Yukarı