16 Mbps internet ile 3 MB indirme normal mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mr.ery

Hectopat
Aklıma bir soru takıldı herhangi bir platformdan oyun indirirken ortalama 1-2 ya da en fazla 3 Mbps hıza ulaşıyor, hani nereden 16Mbps internet ben anlamadım. Oyun indirmek için 16 Mbps yeterli mi? Sonuçta 3'ün üstüne çıkmıyor, 3'ü gördüm mü ondan bile tam emin değilim.

Nereden indirdiğinize bağlı, bazı siteler ya da programlar hız limiti koyuyor. Steam üzerinde 50Mbps ile 6MB/sn, 100Mbps ile 12MB/sn görebilirsiniz.

Aklıma bir soru takıldı herhangi bir platformdan oyun indirirken ortalama 1-2 ya da en fazla 3 Mbps hıza ulaşıyor, hani nereden 16Mbps internet ben anlamadım. Oyun indirmek için 16 Mbps yeterli mi? Sonuçta 3'ün üstüne çıkmıyor, 3'ü gördüm mü ondan bile tam emin değilim.
3 Megabyte mı, Megabit mi? Çünkü Megabyte yani MB, Mb'nin 8 de biri. Yani 3 MB/s = 24 Mbps

3 megabyte mı, megabit mi? Çünkü megabyte yani MB, MB'nin 8 de biri. Yani 3 MB/s = 24 Mbps.

Benim downl. Hızım 0.03 Mbps, upl. İse 0.01 Mbps yetiyor.

Mbps ile MB/s aynı şey değil. 16 Mbps internet ile saniyede 1, 5-2 MB indirme yapabilirsin zaten.

Nereden indirdiğinize bağlı, bazı siteler ya da programlar hız limiti koyuyor. Steam üzerinde 50Mbps ile 6MB/sn, 100Mbps ile 12MB/sn görebilirsiniz.

Büyük ihtimalle senin gördüğün MB/s, 3 MB/s yaklaşık 24 Mbps yapıyor. Neden gereksiz olsun bu arada? 75 Mbps ile yaklaşık 9.2 MB/s alıyorum.

Herkese teşekkürler sanırım anladım. Konu kapanabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı