16 Mbps kadar hız, 10 Mbps hızı anca görüyor

Mistyr

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
16 MBPS değil, 16 MBPS'e kadar hız, 10 MBPS hızı anca görüyor.

6 MBPS kayıp var yani.

Şu an; Ping 12, hız 10.47, yükleme 0.61

Normalde hız 16, yükleme 1 olmalıdır. 6 MBPS hız kaybı, 0.39 ise yükleme kaybı var...

Ne yapabilirim? Müşteri hizmetlerinde frekans ayarlama falan varmış, onu en yukarı kaldırınca hız artarmış ama sık sık kopmalar olurmuş gibi şeyler duydum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet sağlayıcılarının buradaki değerli nüktesi ise "-e kadar" oluyor. Aslında hiç bir zaman "-e kadar" dedikleri şeyi sağlamıyor ya da sağlayamıyorlar. Müşteri hizmetleri sizlere bir hız ayarı yapamaz emin olabilirsiniz.

Yapacak pek bir şey yok, 16 istediğin zaman 35 falan alacaksın ki o hızı alabilesin güzel ülkemde.

Hızı 16 Mbps alabilmeniz için Fiber altyapınız olmalıdır. VDSL altyapınız varsa 14-15 Mbps civarında hız alırsınız, ADSL ise 10-11 Mbps civarında. Sunucu ne kadar uzaksa hızınız düşer.

Hızı 16 Mbps alabilmeniz için Fiber altyapınız olmalıdır. VDSL altyapınız varsa 14-15 Mbps civarında hız alırsınız, ADSL ise 10-11 Mbps civarında. Sunucu ne kadar uzaksa hızınız düşer.

Benim ADSL o zaman, VDSL nasıl olur ki?
Ben 6 Mbps alıyorum. %62'den biraz daha fazla kayıp var. Komşum 13-14 alırken ben 6 alıyorum. Müşteri hizmetleri bir işe yaramıyor.

Hakkını ara bence kardeş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı