16 yaşında 1.68 boy uzar mı?

Tuncay Kantarcı

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
FBI ajanı
16 yaşındayım. 1.68 boyum var. Daha da uzar mı bilmiyorum. Bir ara birden boy atmıştım. Sonra durdu. Genel de çok hareketsizim. Spora başlayacağım. Yüzme kursu ayarladım. Basket falanda oynarım. Fakat boyumun çok kısa olduğunu düşünüyorum. Sağlıklı spor yaparsam ve erken yatıp erken kalkarsam 10 - 15 cm daha uzar mıyım?

Babamın boyu 1.80 falan. Annem benden daha kısa ama çok kısa da değil. 1.58'lerde falandır oda.

Benim babam üniversiteye geçerken boy atmış sen düşün. Babam 185cm bu arada. Merak etme minimum 178 falan olursun tahminimce. Annen boyu biraz aşağı çekiyor sanırsam. 22cm fark fazla bence kadın ve erkek arasında. Merak etme çocuk boy konusundaki genleri baskın olarak babadan alır. 175'i rahat geçersin.

16 yaşındayım. 1.68 boyum var. Daha da uzar mı bilmiyorum. Bir ara birden boy atmıştım. Sonra durdu. Genel de çok hareketsizim. Spora başlayacağım. Yüzme kursu ayarladım. Basket falanda oynarım. Fakat boyumun çok kısa olduğunu düşünüyorum. Sağlıklı spor yaparsam ve erken yatıp erken kalkarsam 10 - 15 cm daha uzar mıyım?

168 16 yaşa göre cidden çok az ama baban 180 daha uzarsın ama ne kadar uzarsın bilemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı