16 yaşında asgari ücretle çalışabilmek mümkün mü?

16 yaşımda bende garson olarak çalışmıştım. Sigortasızdı ama asgari ücretten alıyordum. Çalıştığım yerde Konya'daydı bilmeyenler için söylemeliyim Konya'nın esnafı çok iyi değildir. 20 yaşında yine sigortasız asgari ücretten kazandım. Yaşınız çok önemli değil. Girmeden önce konuşun parayı, işi kıvırırsanız zaten hakkınızı verirler. İş veren kötü niyetli biriyse ay sonu paranızı düşük verirse çıkın hiç uğraşmaya değmez.

Restoranda, geçen yıl benim bir arkadaşı da orada çalışmıştı ona soracağım bilgilendiririm sabah.
Aslında Istnabulda oturuyorsanız bildiğim kadarıyla sütiş gardon olarka alıyor asgari ücret sigorta yok.
Aydın'dayım

16 yaşımda bende garson olarak çalışmıştım. Sigortasızdı ama asgari ücretten alıyordum. Çalıştığım yerde Konya'daydı bilmeyenler için söylemeliyim Konya'nın esnafı çok iyi değildir. 20 yaşında yine sigortasız asgari ücretten kazandım. Yaşınız çok önemli değil. Girmeden önce konuşun parayı, işi kıvırırsanız zaten hakkınızı verirler. İş veren kötü niyetli biriyse ay sonu paranızı düşük verirse çıkın hiç uğraşmaya değmez.

İş yeri büyük bir işletme her şeyini kendi yetiştiriyor ve kendi yapıyor hatta bildiğim kadarıyla Migros'a sebze meyve satıyorlar. İş yeri sahibi tanıdığım kadarıyla iyi birisi o yüzden umutluyum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı