16 yaşında aşı olunmalı mı?

theYagi

Hectopat
Makaleler
5
16 yaşındayım. Aşı olup olmamak konusunda çok kararsızım çünkü; aşı daha halen acil onay sürecinde ve üreticileri bile aşıdan oluşabilecek yan etkilerin farkında, bunlardan sorumluluk kabul etmiyor.
Buna rağmen aşıyı yaptıran, koruyuculuğunu gören tonla insan var ancak ileriye dönük yan etkilerini henüz bilemiyoruz...

Koronavirüs evet gerçek, kardeşim bizzat şu an virüse yakalandı ve karantinada. Buna inancım tam ancak aşıya tam olarak gerek var mı bilemiyorum.

Aşı olanlara kesinlikle karşı değilim, gidip olabilirler. Hatta annem ve babam 2 doz BioNTech aşılarını yaptırdılar.

Fikirleriniz nedir?

Aynı sorumluluğu ameliyat olurken de kabul etmiyorlar, ameliyat öncesi imzanızı alıyorlar. Hayatta hiçbir şeyin garantisi yok.

İki doz BioNTech aşımı oldum, yan etkileri de öyle ağır değil (bünyeden bünyeye farklılık gösterebilir); 24 saat boyunca kol ağrısı ve birazcık üşüme, titreme. Hepsi bu.

Aşıdan korkmayın.

Eğer biraz fikir sahibi olsaydın şuan söylediğin iddaların neden saçma olduğunu anlardın. Araştırmadan, buradan düşünce bekliyorsun. Önceden de aynı tarz konu açtın. İlk öncelikle araştır.

Eğer biraz fikir sahibi olsaydın şuan söylediğin iddaların neden saçma olduğunu anlardın. Araştırmadan, buradan düşünce bekliyorsun. Önceden de aynı tarz konu açtın. İlk öncelikle araştır.
İlk defa aşı ile alakalı konu açıyorum, araştırabileceğim kaynakları araştırdım. Burada sizlerin fikrini almak benim hakkım.
Aynı sorumluluğu ameliyat olurken de kabul etmiyorlar, ameliyat öncesi imzanızı alıyorlar. Hayatta hiçbir şeyin garantisi yok.

İki doz BioNTech aşımı oldum, yan etkileri de öyle ağır değil (bünyeden bünyeye farklılık gösterebilir); 24 saat boyunca kol ağrısı ve birazcık üşüme, titreme. Hepsi bu.

Aşıdan korkmayın.
Haklısınız hocam, gönlüm aşıyı olmak yönünde ancak kalp krizine kadar götüren yan etkileri yaşamış insanlar düşündürmüyor değil.
Yaşın zaten genç, dayanabilirsin. Aşı zaten %100 güvenli bir şey, yol değil. Bence olma.
Bilemiyorum hocam.

Hocam bu işlerin kul hakkı tarafında unutmamak lazım. Eğer ki bize emir olunduğu gibi bilimden faydalanmak yerine aşı olmazsak, bir de corona olup istemeden de olsa başka birinin hastalanmasına sebep olursak vebali büyük olur. Bu bir kişiyle de kalmaz domino etkisi oluşturur. Eğer ki hak yemekten korkmuyorsanız aşı olmayabilirsiniz.
@Orion Nebula @joshamwerk neden fikrime saygı duymak yerine gülüyorsunuz? Bir yanlışım varsa ve belirtirseniz özür dileyeceğim. Fakat boş yere gülücük atıyorsanız yaptığınız şey saygısızlıktır.

Son düzenleme:
İlk defa aşı ile alakalı konu açıyorum, araştırabileceğim kaynakları araştırdım. Burada sizlerin fikrini almak benim hakkım.

Haklısınız hocam, gönlüm aşıyı olmak yönünde ancak kalp krizine kadar götüren yan etkileri yaşamış insanlar düşündürmüyor değil.

Bilemiyorum hocam.

Herhangi bir ilaca veya şeye alerjiniz varsa ilk önce hemşireye söyleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı