16 yaşında aşı olunmalı mı?

@Semihfuat32 aşı olduktan 1 gün sonra gece annemi aradı dayım haberi bize verdi göremediği için kendisi arayamaz o yüzden dayım aradı direk yalancı demeyin ve ben sana inan veya inanma demedim madem savunmak için oynıcaksın o zaman tartışmanın bir önemi yok mu?

E Madem sadece bu konudaki tek mesajıma bakarak yazıyorsun o zaman neden "İddialarınızın saçma olduğunuz 100 kere anlattık" tarzı ağır bir cevap veriyorsun?
Mesajımı dikkatli okuyun. İlk mesajınızda bulunan iddaların saçma olduğunu önceden açılan "aşının yan etkileri ve aşı karşıtı söylemler" tarzındaki konularda ben de dahil olmak üzere birçok arkadaşımız anlattı ve tartıştık. Aklınıza gelebilecek tüm aşı karşıtı söylemlere mantıklı bir cevap bulduk. Eğer mantıklı bulmadığınız bir cevap ya da sorulmamış herhangi bir soru var ise konu açıp sormanız daha sağlıklı olurdu. Konu amacından saptığı için artık daha fazla mesaj yazmayacağım. İyi günler dilerim.
@Semihfuat32

Söylem değil ikide bir yalanlamaya çalışma ben evde kaldım ama geçmiş olsuna gittiler bizimkiler eğer bu yalan olsaydı seninle neden uğraşıyım gider oyun oynardım video izlerdim ama sen inatla yalanlıyorsun.
Elinizde delil olmadan sadece kör oldu diyorsunuz. Böyle asılsız olma potansiyeli olun söylemler çok fazla.

Yakalanma riskini de azalttığını biliyor olmalısınız. Eğer ki sadece sizin dediğiniz gibi bile olsaydı yine vurunmamız gerekirdi. Allah'ın bize verdiği bu beden emanettir. Onu sağlıklı tutmamız lazım. Hem kendimiz hem de çevremizdekiler için.

İnsanlar bilmiyor mu eğer yan etkisi olmayıp bağşıklık kazandıran aşı vurunmayı. Belki 10 yıl sonra yan etksini yaşıyacaksın ve bu yan etki de kemik erimesi olacak ne yapacaksın gözün önünde kemiklerinin erimesini izleyeceksin.

Aşının yan etkilerini inkar etmiyorlar zaten ve olmadan önce olası yan etkileri size belirtiyorlar ve onamınızı alıyorlar. Kaldı ki ameliyat olur iken bile onam alıyorlar olası durumlara karşı her ameliyatta risk vardır derler. Aşıya gelecek olursak dünyada hiçbir salgın aşısız tamamen bitmese bile zayıflamamıştır, BioNTech aşısının yan etki profili yüksektir ancak varyantlara karşı Sinovac aşısına göre üstün kalıyor. Aşı olmayıp ancak olacak ve olan kişilere korku salan teoriler ile farklı farklı şeyler ortaya atan kitle var onları da anlamış değilim. Çevremde BioNTech olup yanetkisi ağır olan birkaç kişi var ancak şimdi iyiler kimisinde sadece 1 gün vücut ağrısı yaptı kaldı ki normal, kimisinde mide bulantısı vs. İşin özeti aşı sıran geldiğinde aşını olmaya git ki vücudun ileride korona virüsü ile karşılaştığında ne yapacağını bilsin.

@Demir.kan Bu tür aşıların olağanüstü derecede olan etkisi genelde kısa vadede gözlemlenir. Ayrıca kemik erimesi gibi bir yan etki yapması saçma.
@Semihfuat32 nasıl bir delil bekliyorsun sana sapık gibi çekip fotaraf atsam bu sefer Photoshop kullanmadığını nereden anlarız falan dersin eminim.
Büyük ihtimalle doktora gitmiştir. Elinde rapor tarzı bir belge olması lazım aşıdan kaynaklı diye. Neden kör olduğunu hiç mi araştırmadı?

İnsanlar bilmiyor mu eğer yan etkisi olmayıp bağşıklık kazandıran aşı vurunmayı. Belki 10 yıl sonra yan etksini yaşıyacaksın ve bu yan etki de kemik erimesi olacak ne yapacaksın gözün önünde kemiklerinin erimesini izleyeceksin.

Ya hasta olursan? Onun yan etkilerinin çok daha büyük olduğunu biliyor olmalısınız. Ha şimdi "Ben her türlü önlemi alıyorum" derseniz de bu hastalığa yakalanmak sadece sizin önlem almanızla engellenecek bir durum değil. Mecburiyetten de olsa her birimiz haftada en az 1 kez dışarı çıkıyoruz. Biz çıkmasak bile ailemizden birisi çıkıyor. Dışarıda da herkes önlem almış bir şekilde gezmiyor. Hastalığa yakalanma riski çok yüksek. Böyle bir kumar oynamaktansa aşı olup böyle bir sıkıntı yaşama ihtimalini azaltmak sizce de mantıklı değil mi?

Geri
Yukarı