16 yaşında aşırı sinirlenme

Haslenkarag

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. 16 yaşındayım, ortalama bir lise öğrencisiyim fakat bir sorunum var. Çok çabuk sinirleniyorum. Etrafıma ve kendime zarar vermeye çalışıyorum, kendime engel olamıyorum. Kafamı duvarlara vuruyorum. Sanki bedenimi başka birisi kontrol ediyormuş gibi oluyorum ve aileme belli etmemeye çalışıyorum. Sizce bir doktora danışmalı mıyım yoksa ergenliktendir deyip geçmesini mi beklemeliyim? Herhangi bir hastalık belirtisi falan mı bu? Açıklarsanız sevinirim.

Bir psikologa görünün en doğrusunu bilecektir.

Arkadaşlar öncelikle merhaba. 16 yaşındayım, ortalama bir lise öğrencisiyim fakat bir sorunum var. Çok çabuk sinirleniyorum. Etrafıma ve kendime zarar vermeye çalışıyorum, kendime engel olamıyorum. Kafamı duvarlara vuruyorum. Sanki bedenimi başka birisi kontrol ediyormuş gibi oluyorum ve aileme belli etmemeye çalışıyorum. Sizce bir doktora danışmalı mıyım yoksa ergenliktendir deyip geçmesini mi beklemeliyim? Herhangi bir hastalık belirtisi falan mı bu? Açıklarsanız sevinirim.
Hocam daha önce oluyor muydu? Sonradan çıktıysa ergenliktendir.

Kanka 16 yaşındasın, ergenlik çağları bunlar. Sinirini bozan şey oyun falansa daha az oynamaya çalış ama farklı konulardan ötürü böyleysen ailene söyle tabii ki. Kafanı gerçekten "duvara" falan vuruyorsan kesinlikle söyle.

Vallahi ben de böyleyim hocam, annem direkt psikolog diyor. Ben artık bunu aile içinde uygulamaya başladım. Ortaokul son sınıfım, okula girince kafası kırık diyorlar. Bunun yüzünden 2 tutanağım var. Hiç anlat demeyin, siz dayak yemiş gibi hissedersiniz.

Kanka 16 yaşındasın, ergenlik çağları bunlar. Sinirini bozan şey oyun falansa daha az oynamaya çalış ama farklı konulardan ötürü böyleysen ailene söyle tabii ki. Kafanı gerçekten "duvara" falan vuruyorsan kesinlikle söyle.

Oyun falan değil, YouTube harici bilgisayara dokunmuyorum neredeyse. Evde oturup insan gibi konuşabileceğim kimse yok.

Doktora gitmen tabii ki faydalı olacak ama günümüz doktorları hastaları ile artık çok ilgilenmiyorlar ve iki ilaç verip gönderiyorlar. Bir süre bekle lise çağın bittikten sonra doktora görünürsün.

Geri
Yukarı